Aukštis: 24 – 30 cm
Svoris: 2-4kg
Gyvenimo trukmė: 12-14 metų
Spalvos: Juoda, Belge, Tan, Pilka, Sidabrinė, Raudona
Tinka gyventi: Gyvenimas bute, aktyvios šeimos, nepatyrę savininkai
Temperamentas: Žaismingas, aktyvus, smalsus, drąsus, nuožmus, budrus, meilus, ištikimas

Afenpinčeris

Afenpinčeris yra kvadrato formos, kompaktiškas ir tvirtas, vidutinio kaulo. Ši veislė yra mažesnė darbinio terjero versija, todėl nėra subtilus šuo. Tai aktyvus, kietas šuo, kuris yra pakankamai judrus, kad gaudytų ir išsiųstų graužikus. Eisena lengva, tvirta ir pasitikinti savimi. Afenpinčerio veido išraiška primena beždžionę su ilgais antakiais ir barzda, kuri suteikia komiško rimtumo. Šiurkštus kailis yra apie 1 colio ilgio ant kūno, šiek tiek ilgesnis ant galvos, kaklo, krūtinės, pilvo ir kojų. Šis kailio tipas apsaugojo nuo kenkėjų ir atšiaurių sąlygų.

Informacija prieš perkant

Prieš parsinešdami į namus afenpinčerio šuniuką, svarbu pažymėti, kad šie šunys gana prisiriša prie šeimininkų ir jiems prižiūrėti reikės daug laiko, dėmesio ir atsidavimo. Kartais jie gali būti ugningi šunys, drąsūs klysti ir turėti stiprų instinktą sumedžioti ką nors mažesnio už juos. Šie šunys yra kupini asmenybės, o jei ieškote paklusnaus lapdo, afenpinčeris – ne! Nepaisant to, jie yra puikūs pradedantieji šunys, nes juos gana lengva dresuoti, nors kartais jie yra nepriklausomi ir užsispyrę, o dėl mažo dydžio jie puikiai prisitaiko prie bet kokios aplinkos ir yra lengvai prižiūrimi.

Temperamentas ir intelektas

Afenpinčerį galima apibūdinti kaip meilų, bet nepriklausomą, mielą, bet jautrų ir žavingą, tačiau išdykėlį. Tai šunys, dėl kurių vieną minutę galite juoktis, o kitą – nusivylę, nors jų mielas, barzdotas veidas galiausiai visada turės pranašumą. Paprastai jie yra tylūs šunys, tačiau akimirksniu gali susijaudinti ir užsidegti, demonstruodami neįtikėtiną entuziazmą ir gyvenimo geismą. Labiausiai žinomas šių šunų asmenybės bruožas yra nuostabus bebaimis. Nors tiesa, kad dauguma mažų šunų turi neįtikėtiną dydžio supratimą, kai reikia apsaugoti savo šeimą, afenpinčeriai perkelia tai į kitą lygį. Tiesą sakant, šie drąsūs šunys greičiausiai imsis meškos, jei to prireiks! Kartu su šia drąsa stebina atletiškumas ir miklumas, ir jūs nustebsite, kaip šis mažasis šuniukas gali susitvarkyti veikloje.

Ar šie šunys tinka šeimoms?

Nors afenpinčeriai paprastai yra draugiški ir socialūs gyvūnai, jie nerekomenduojami namų ūkiams su mažais vaikais. Jiems nepatinka būti šalia daug energijos turinčių vaikų, erzinti ar šiurkščiai elgiamasi, ir žinoma, kad jiegali įkasti mažiems vaikams, kurie netinkamai su jais elgiasi. Tačiau jie nėra agresyvūs ir toleruos vyresnius vaikus, kurie gali gerbti savo ribas.

Sveikata

Afenpinčeriai paprastai yra sveiki, tačiau, kaip ir visos veislės, jie yra linkę į tam tikras sveikatos sąlygas. Ne visi afenai susirgs bet kuria ar visomis šiomis ligomis, tačiau svarbu jas žinoti, jei svarstote apie šią veislę.

Girnelės liuksas: taip pat žinomas kaip „paslydęs snukis“, tai yra dažna mažų šunų problema. Jis atsiranda, kai girnelės, kurią sudaro trys dalys – šlaunikaulis (šlaunies kaulas), girnelės (kelio dangtelis) ir blauzdikaulis (blauzdos), – nėra tinkamai išdėstytos. Tai sukelia šlubavimą kojoje arba nenormalią eiseną, panašią į šokinėjimą ar šokinėjimą. Tai būklė, kuri yra gimimo metu, nors tikrasis nesutapimas arba liuksas įvyksta tik daug vėliau. Girnelės luksacijos sukeltas trynimas gali sukelti artritą – degeneracinę sąnarių ligą. Yra keturi girnelės luksacijos laipsniai: nuo I laipsnio, retkarčiais atsirandančio liukso, sukeliančio laikiną sąnario šlubavimą, iki IV laipsnio, kai blauzdos posūkis yra stiprus ir girnelės negalima išlyginti rankiniu būdu. Tai suteikia šuniui įprastą išvaizdą. Dėl sunkių girnelės liukso laipsnių gali prireikti chirurginio gydymo.

Klubo displazija: tai paveldima būklė, kai šlaunies kaulas gerai neprilimpa prie klubo sąnario. Kai kuriems šunims jaučiamas vienos ar abiejų užpakalinių kojų skausmas ir šlubavimas, tačiau šuns, sergančio klubo sąnario displazija, diskomforto požymių galite nepastebėti. Šuniui senstant, gali išsivystyti artritas. Rentgeno spindulių patikrą dėl klubo displazijos atlieka Ortopedinis gyvūnų fondas arba Pensilvanijos universiteto klubų tobulinimo programa (PennHIP). Šunys su klubo sąnario displazija neturėtų būti veisiami. Jei perkate šuniuką, paprašykite veisėjo įrodymų, kad tėvai buvo ištirti dėl klubo displazijos ir neturi problemų. Klubo sąnario displazija yra paveldima, tačiau ją taip pat gali sukelti aplinkos veiksniai, pvz., greitas augimas dėl kaloringos dietos arba traumos, patirtos šokinėjant ar nukritus ant slidžių grindų.

Maitinimas

Esant tokiam mažam ūgiui, atsiranda mažas apetitas, o šiems puslitrio dydžio šuniukams pamaitinti nereikia daug maisto: pakanka ½ puodelio sauso maisto per dieną, padalijus į du kartus. Žinoma, jiems vis tiek reikės aukštos kokybės maisto, kuris patenkintų visus jų mitybos poreikius – tai yra geras gyvulinių baltymų šaltinis. Jie turėtų būti šeriami amžių atitinkančiu maistu, nes maži šunys, tokie kaip afenpinčeriai, subręsta greičiau nei didesnių veislių ir šiais spartaus augimo tarpsniais jiems reikia daugiau maistinių medžiagų turinčio maisto.

Parašykite komentarą