Blizgus, patvarus, atsparus atplaišoms ir idealiai tinka nagų trūkumams maskuoti, gelinis manikiūras tapo įprasta daugelio moterų grožio rutinos dalimi.
Tačiau geliniam nagų lakui sukietėti reikia ultravioletinių spindulių, todėl nerimaujama dėl odos vėžio rizikos, kai rankos, nagų odelės ir nagai reguliariai veikiami UV spindulių, kurie gali būti stipresni už saulės spindulius.
LED lempos vis dar skleidžia UV spindulius
Kai kuriuose salonuose nagų lakui kietinti naudojamos UV lempos, kituose – LED lempos. Moterys gali manyti, kad LED prietaisai praleidžia arba sumažina ultravioletinių spindulių poveikį, tačiau tai labai klaidinga. Daugiau kokia yra geirausia led lempa nagams skaityti čia.
Odos vėžio požymiai ir simptomai: Melanoma sergantys pacientai dalijasi istorijomis
Štai ir nerimas: UVA spinduliai yra labiausiai mutageniškas UV spektro bangų ilgio diapazonas, prasiskverbiantis į odą giliau nei UVB spinduliai ir turintis įtakos odos vėžio išsivystymui ir ankstyvam odos senėjimui, pavyzdžiui, raukšlėms ir saulės dėmėms.
Norėdama sukietinti gelinį nagų laką, moteris, priklausomai nuo prietaiso tipo, deda ranką po lempa, kuri skleidžia UVA spindulius nuo 30 sekundžių iki kelių minučių.
LED lempų kietėjimo laikas yra daug trumpesnis, tačiau taip yra todėl, kad jų skleidžiami UVA spinduliai yra daug intensyvesni nei įprastų UV lempų ar net saulės.Jie tokie galingi, kad ji nežinojo, kaip juos būtų galima palyginti su UV spinduliais, kuriuos žmonės gauna būdami lauke.
Saugokitės odos vėžio: Kodėl reikia atsargiai elgtis su „iPad”?
Ar kelios minutės po nagų lempa gali padidinti odos vėžio riziką?
„Teoriškai taip, nes žinome, kad UVA spindulių poveikis didina odos vėžio riziką, o norint išsigydyti gelinį manikiūrą, reikia patirti UVA spindulių poveikį”, – pažymėjo Adigun, pridurdama, kad ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kad laikui bėgant gelinio manikiūro poveikis didėja. Kai kurios moterys eina kas dvi savaites.
„Tačiau ar iš tiesų įrodėme šį ryšį? Ar turime įrodytą tą priežastį ir pasekmę? Neturime.”
Nerimą kelia ir tai, kad nėra standarto, kiek laiko rankas reikėtų laikyti po lempa. Prietaisai nėra reglamentuoti, o kiekvienas patentuotas gelinis lakas turi savo lempą ir savo rekomenduojamą kietėjimo laiko.
Salonas gali laikytis rekomendacijų arba neturėti tinkamos lempos. Be to, yra paskata rankas ilgiau laikyti po lempa.
„Galite įsivaizduoti, kad nagų salono klientas rečiau skundžiasi dėl gerai išdžiovinto (galbūt per ilgai išdžiovinto) gelinio lako manikiūro nei dėl nepakankamai išdžiovinto manikiūro.