3 Patarimai keliaujant į Graikiją

Graikija, geriausiai žinoma dėl savo pasakiškų salų, pasižymi neįtikėtinu gamtos ir kultūros įvairove. Šioje šalyje galima rasti ne tik spindinčius paplūdimius, bet ir įspūdingus kalnus, urvus, druskingas pelkes bei paslaptingus miškus. Orai čia kinta nuo karštų vasarų iki žiemos su sniegu. Ši šalis siūlo ne tik unikalius kraštovaizdžius, bet ir turtingą istoriją, skanų maistą bei šiltą priėmimą.

Apsilankant Graikijoje, galima patirti daug įsimintinų nuotykių. Pagrindinis triukas yra žinoti, ką norite pamatyti, kur tai ieškoti ir kiek planuoti. Norint padėti jums paruošti kelionę, siūlome 15 patarimų apie Graikiją – nuo svarbiausių dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš vykstant, iki patarimų, kaip atrasti Graikijos slėpinius, kurie yra toli nuo turistų takų.

Keliaukite ne sezono metu į Graikiją

Nebent jums dėl moksleivio atostogų tenka lankytis Graikijoje vasarą, rinkitės kitą laikotarpį, ypač vengdami liepos ir rugpjūčio mėnesių. Būtent tada oras yra itin karštas, kainos šoka aukštyn ir pilna žmonių – tai laikas, kai atostogauja ir vietiniai.

Jeigu norite pamatyti kitokios, žiemos spalvų ir kultūros Graikiją, vasario mėnesio karnavalo metu Apokriatika būsite maloniai nustebinti. Ši tris savaites trunkanti šventė užbaigia savo kulminaciją septintą savaitgalį prieš Velykas. Norint pamatyti tikrąjį karnavalo grožį, verta aplankyti Patros Carnaval – vieną ryškiausių Viduržemio jūros regione ir trečią pagal dydį pasaulyje. Patras, didžiausias Peloponeso miestas, per šventę žavisi paradais, spalvotais kostiumais ir šventėmis. Daugiau idėjų žiemos kelionėms po Graikiją galite rasti mūsų rekomendacijose.

Mes rekomenduojame, kad kelionės į Graikiją turėtų būti planuojamos tik ne vasaros metu.

Įsileiskite graikiškos literatūros įkvėpimą

Kol planuojate savo kelionę – kada, kur ir ką daryti Graikijoje, įsileiskite šios šalies dvasią per literatūrą. Daugybė kūrinių, pradedant nuo istorinės iki šiuolaikinės grožinės literatūros, gali jums padėti giliau pažinti Graikijos kultūrą ir istoriją.

Pradėkite nuo klasikos, tokios kaip Homero „Iliada“ ir „Odisėja“. Norėdami pasinerti į šiuolaikines interpretacijas senovės mitų, pažvelkite į Madeline Miller romanus „Achilo giesmė“ ir „Circe“ arba susipažinkite su Mary Renault epiniu kūriniu „Karalius turi mirti“, kuris pasakoja apie Tesėją ir jo nuotykius Kretoje. Nepamirškite Margaret Atwood kūrinio „Penelopės giesmė“ ir Pat Barker knygos „Merginų tyla“, kurios taip pat suteikia naujų perspektyvų senovės Graikijos mitologijai.

Pasirinkite mažiau žinomą salą

Jei jums nepatinka nuolatinė kaita ir vaikščiojimas iš salos į salą, apsvarstykite galimybę praleisti daugiau laiko vienoje mažiau žinomoje saloje. Tai ypač tinka keliautojams, kurie nori patirti tikresnę Graikiją, nei tik standartinį kurortinį gyvenimą.

Pabandykite aplankyti nuostabųjį Lesbo. Nors tai yra trečia pagal dydį Graikijos sala, ji dar nėra pereikvojama turistų antplūdžiu. Čia galite rasti nepaliestus paplūdimius, o Mytilini miestas turi nuostabų pajūrį, įspūdingą tvirtovę ir daugybę vietų maloniai praleisti laiką. Daugybė salos miestelių, tokių kaip Molyvos ir Ayiassos, suteikia tikrą šalies užkampio įspūdį. Be to, Kallonio įlanka, su savo druskingomis pelkėmis, yra tikras džiaugsmas ornitologams.

Nepaisant to, nereikėtų vengti ir populiariųjų salų. Santorinė, su savo kerinčiais saulėlydžiais, švariais paplūdimiais, vulkaniniais takais ir naktinio gyvenimo triukšmu, visada bus įsimintina. Su savo ikoniškais mėlyno kupolo bažnyčių vaizdais, baltomis troglodito stiliaus sienomis ir stebinančiomis kalderos panoramomis, Oia Santorinėje yra viena iš labiausiai fotografuojamų Graikijos salų vietų.

Parašykite komentarą