Kompiuterinis virusas veikia panašiai kaip gripo virusas: jis labai užkrečiamas, jaučiatės išsekęs, jums reikia daugiau miego ir poilsio nei įprastai, sunku atlikti net paprasčiausias kasdienes užduotis. Taip pat kompiuterinis virusas trukdo jūsų įrenginio veikimui, nes jis dauginasi ir išplis visoje operacinėje sistemoje. Virusas gali sugadinti programas, ištrinti failus ir iš naujo suformatuoti arba ištrinti standųjį diską, dėl to sumažės našumas arba net visiškai sugenda sistema. Įsilaužėliai taip pat gali naudoti virusus, kad pasiektų jūsų asmeninę informaciją, kad pavogtų arba sunaikintų jūsų duomenis.
Visuomenei tampant labiau priklausoma nuo technologijų, svarbu mokyti save, šeimą, draugus, darbuotojus ir bendradarbius apie saugų naršymą internete. Čia yra trumpas vadovas apie viską, ką reikia žinoti apie kompiuterinius virusus – nuo to, kas jie yra ir kaip juos atpažinti, iki to, ką turėtumėte daryti, jei jūsų įrenginys yra užkrėstas. Yra keletas būdų, kaip kompiuteris gali būti užkrėstas virusu, ir dauguma jų yra susiję su tyčia ar netyčia užkrėstų failų atsisiuntimu. Piratinė muzika ar filmai, nuotraukos, nemokami žaidimai ir įrankių juostos yra dažni kaltininkai, kaip ir sukčiavimo / šlamšto el. laiškai su priedais. Virusus taip pat galima atsisiųsti apsilankius kenkėjiškose svetainėse arba spustelėjus nuorodas ar skelbimus į nežinomą/nesaugią svetainę. Netgi prisijungus prie užkrėsto išorinio disko (pvz., USB), į jūsų sistemą gali patekti kenkėjiška programinė įranga.
KAIP ATSEKTI KOMPIUTERINĮ VIRUSĄ. Jei savo kompiuteryje pastebėsite bet kurią iš šių problemų, jis gali būti užkrėstas virusu: Lėtas kompiuterio veikimas (ilgai paleidžiama arba atidaroma programas). Problemos išjungiant arba paleidžiant iš naujo. Trūksta failų. Dažni sistemos gedimai ir (arba) klaidų pranešimai. Netikėti iššokantys langai. Naujos programos (įrankių juostos ir kt.), kurios atsiranda jums jų neatsisiunčiant. Pervargęs kietasis diskas (ventiliatorius skleidžia garsus ir atrodo, kad šnypščia ir sunkiai dirba, kai neveikiate daug). El. laiškai, kurie siunčiami savarankiškai iš jūsų paskyrų. Naršyklės delsa arba peradresavimai. Netinkamai veikiančios antivirusinės programos arba ugniasienės. KOMPIUTERIO APSAUGA NUO VIRUSŲ. Nors įsilaužėliai nuolat kuria išmanesnius ir pažangesnius virusus, yra keletas būdų apsaugoti jūsų įrenginį ir failus.