Greičiausiai jį žinote kaip tą kambarinį augalą su vėsiu pintu kamienu ir blizgančiais žaliais lapais, tačiau pinigų medis – Pachira aquatica – kilęs iš pelkėtų Centrinės ir Pietų Amerikos regionų, kur gali užaugti iki 180 centimetrų aukščio.
Piniginis jo slapyvardis kilęs iš feng shui, o tai rodo, kad strategiškai namuose esantys augalai atneša savininkui sėkmę.
Kaip pasodinti pinigų medį?
Pirmiausia turite išsirinkti tinkamą žemę, kuri būtų pritaikyta namų augalams.
Norėdami padidinti feng shui energiją, turite įsitikinti, kad jūsų pinigų medis yra puikios būklės. Kas 2 metus rekomenduojama persodinti savo pinigų medį, kad suteiktumėte jam šviežią dirvą ir didesnį vazoną.
Kur auginti pinigų medį?
Pinigų medžiai teikia pirmenybę ryškiai, netiesioginei šviesai. Padėkite šalia saulėto lango, bet ne priešais. Jei lapai atrodo apdegę, tai reiškia, kad šviečia per daug saulės , o pageltę lapai reiškia, kad jos negauna pakankamai. Laikykite jį atokiai nuo ventiliacijos angų ar skersvėjų vietų, kur temperatūra dažnai svyruoja. Pinigų medžiai ne itin maloniai žiūri į greitus pokyčius.
Kaip laistyti pinigų medį?
Jų pelkėta kilmė reiškia, kad pinigų medžiai mėgsta drėgmę. Galite įdėti savo vonios kambarį, į kurį patenka natūrali šviesa.
Norėdami atkurti kitas garų sąlygas patalpoje, po vazonu padėkite padėklą, užpildytą akmenukais ir vandeniu, arba laistydami apipurkškite augalą purškikliu . Jei turite drėkintuvą, pastatykite jį šalia. Kai ateina laikas palaistyti pinigų medį, laistykite giliai. Geriausia leisti viršutinei 5 centimetrų žemei išdžiūti prieš vėl laistant.
Kaip maitinti pinigų medį?
Nors jūsų pinigų medžio lapai niekada nepavirs eurų kupiūromis, maitinant jį universaliu augaliniu maistu, jo lapai išliks gražūs ir žali.
Kaip užauginti daugiau pinigų medžių?
Galite dauginti savo pinigų medį ir pasidalinti turtu su draugais. Nupjaukite šakos dalį su dviem ar daugiau lapinių stiebų. Įdėkite jį į indą su įsišaknijusia terpe, tokia kaip smėlis, durpių samanos ar perlitas. Laikykite šaknų terpę drėgną. Augalas įsišaknija per kelias savaites, o tada gali būti perkeltas į indą su vazonų mišiniu ir perlitu.
[…] Pinigų medžio augalus prižiūrėti nepaprastai lengva. Jiems reikia tik netiesioginės šviesos ir nedažnai laistyti, todėl jis yra tinkamas pradedantiesiems augalų gamintojams. […]