Kada geriau rinktis dirbtinę odą baldų apvilkimui

Dirbtinė oda, tai minkšta, kompozicinė, polimerinė medžiaga. Savo fizikinėmis ir cheminėmis savybėmis bei išvaizda primenanti natūralią odą. Dirbtinę odą pradėta gaminti dar 1850 metais. Tačiau nuo to laiko gamybos technologijos patobulėjo. Ji gaminama audinį, kartoną, popierių  ar kitokius plaušus padengiant įvairių polimerų mišiniu. Į polimerų mišinį dar dedama ir kitų komponentų: plastifikatorių, pigmentų. Jie teikia dirbtiniai odai elastingumo, norimo atspalvio ar kitų savybių. Dirbtinė oda gaminama įvairaus pločio juostomis ir susukama į ritinius. Tokia oda tinkama galanterijos gaminiams, knygoms įrišti, drabužiams ir avalynei. Ji naudojama automobilių salonų apmušalams ir baldų apmušalams.

Privalumai kodėl baldų apmušalams verta rinktis dirbtinę odą:

  • Dirbtinė oda pasižymi lankstumu ir elastingumu. Geros kokybės dirbtinė oda neskleidžia nemalonaus kvapo, o jos apatinis tekstilės paviršius turėtų būti lygus. Taip pat ji gali būti dažoma įvairiais atspalviais. Baldai su dirbtinės odos apmušalais bus lengvai įkomponuojami į modernų madingą įvairių erdvių interjerą. Dirbtinės odos pavyzdžių ieškokite interneto svetainėje nevotex.lt.
  • Jei patalpoje saulėta, ten puikiai tiks dirbtinės odos baldai, nes dirbtinei odai nekenkia ultravioletiniai saulės spinduliai.
  • Svetainėje ar kitoje patalpoje, kurioje lankosi ir daug laiko leidžia daugiau žmonių, praktiška rinktis dirbtinės odos baldus. Jie yra atsparūs nusidėvėjimui, lengvai prižiūrimi bei valomi.
  • Geros kokybės dirbtinė oda yra atspari temperatūrų pokyčiams, ji yra pralaidi orui.
  • Kokybiška dirbtinė oda neperšlampa.
  • Visi žmonės siekiantys gyvūnų gerovės, besirūpinantys gamtos apsauga, besistengiantys išvengti žalos gamtai, turėtų rinktis gaminius iš dirbtinės odos. Iš jos gali būti gaminami ne tik baldai, bet ir avalynė, drabužiai bei aksesuarai.
  • Dar vienas nemenkas dirbtinės odos privalumas, tai jos kaina. Ji dažnai būna mažesnė už natūralios odos gaminių.

Nors dirbtinė oda gaminama iš sintetinių junginių, ji turi daug privalumų, o kai kuriomis savybėmis net pralenkia natūralią  odą. Tačiau visada svarbu domėtis dirbtinės odos kokybe. Įsigyti dirbtinės odos gaminius reikėtų iš pardavėjų, prekiaujančių aukštus gamybos standartus atitinkančiais gaminiais.

Parašykite komentarą