Anoreksija

Nervinė anoreksija yra rimta ir potencialiai pavojinga gyvybei, bet išgydoma valgymo sutrikimo liga. Žmonės sergantys šia liga dažniausiai apriboja suvalgomą maistą dėl baimės, kad gali priaugti svorio. Gydymas gali būti apimamas kelių strategijų:

  • Psichologinė terapija.
  • Mitybos konsultavimas.
  • Hospitalizavimas.

Kas yra nervinė anoreksija?

Anoreksija yra žinoma kaip nervinė liga ir valgymo sutrikimas. Žmonės kartais ne tik riboja suvalgomą maistą, bet ir stengiasi iš vis nieko nevalgyti, kad išlaikytų norimą figūrą. Galiausiai jie praranda savo kūno svorį ir vis tiek nepradeda valgyti kaip seniau. Taip pat jie gali priverstinai išvalyti maistą iš savo organizmo: specialiai vemti arba gerti vaistus, kurie atlaisvina vidurius.

Anoreksija sergantys asmenys turi iškreiptą savo kūno įvaizdį ir bijo, kad priaugs svorio. Tai yra rimta būklė, kurią būtina gydyti su gydytojų pagalba. Per didelis svorio metimas gali sukelti rimtų pavojų sveikatai ar net mirtį.

Kas gali sirgti anoreksija?

Anoreksija gali pasireikšti visoms lytims ir bet kokiame amžiuje. Didžiausias sergamumas yra paplitęs tarp paauglių ir jaunų suaugusių moterų, tačiau šia liga serga ir vyrai. Vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių skaičius su kiekvienais metais tik didėja.

Kuo skiriasi anoreksija nuo bulimijos?

Abi mūsų paminėtos ligos yra susijusios su valgymo sutrikimais. Joms gali pasireikšti panašūs simptomai, tarkime iškreiptas kūno įvaizdis ir didelė baimė priaugti svorio. Tačiau skirtumas tas, kad jie turi skirtingą su maistu susijusį elgesį.

Žmonės kurie serga anoreksija, jie smarkiai sumažina savo suvartojamo maisto kiekį ir naudoja priverstinius būdus, kad maistas būtų kuo greičiau pašalinamas iš kūno, nes nenori priaugti svorio. Asmenys kurie serga bulimija, jie per trumpą laiką suvalgo daug maisto, o po to stengiasi, kad išvengtų svorio didėjimo:

  • Kiša piršus į burną, kad išvemtų maistą.
  • Piktnaudžiauja vaistais, tokiais kaip vidurių laisvinamieji arba skydliaukės hormonai.
  • Pasninkavimas.

Sergantys bulimija palaiko optimalų arba šiek tiek didesnį svorį, o anoreksija sergančių asmenų kūno masės indeksas yra mažesnis nei 18,45 km/m2.

Parašykite komentarą