Geriausi pigūs fotoaparatai siūlo puikią vertę, jei ieškote įperkamos pirmosios kameros arba ieškote naujovinimo, kuris nepakenktų jūsų biudžetai. Nors šios kameros gali būti pigios, jos negaili našumo. Ir tai yra tik bilietas, jei jums nereikia kažko su naujausia ir greičiausia fotoaparato technologija.
Neleiskite, kad biudžetas sulaikytų jūsų fotografiją. Šiais sudėtingais finansiniais laikais kiekvieno biudžetas bus visiškai skirtingas, bet nesvarbu, koks būtų jūsų, rasite puikų fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir konkrečius lūkesčius.
Mes praleidome daugybę valandų išbandydami geriausius įperkamus fotoaparatus ir juos visus suskirstėme į toliau pateiktą vadovą. Šiuo metu daugumai žmonių geriausias pigus fotoaparatas – jau nekalbant apie vieną geriausių pradedančiųjų fotoaparatų – yra Nikon D3500, pradinio lygio DSLR su dideliu akumuliatoriaus veikimo laiku. Nepaisant to, kad „Nikon“ paskelbė apie artėjantį pasitraukimą, jis vis dar siūlo daug už įspūdingai mažą kainą, įskaitant 24,4 MP jutiklį ir „Full HD“ 60p vaizdo įrašą, ir vis dar yra sandėlyje.
Jei ieškote vieno geriausių be veidrodžių fotoaparatų už savo biudžetą, šiuo metu mūsų mėgstamiausia pigi veidrodinė kamera yra Fujifilm X-T200. Su artikuliuojamu jutikliniu ekranu, 4K vaizdo įrašu ir tvirtu 24,2 MP kadrų našumu, jis siūlo išskirtinę vertę stulbinančiai kompaktiško retro stiliaus, todėl puikiai tinka visur, kur einate, pasiimti su savimi.
Reikia kažko kompaktiško arba suteikti jums to momentinio pasitenkinimo, kurio trokštate? Į sąrašą taip pat įtraukėme momentinius fotoaparatus, pvz., „Polaroid Go“, ir kelionių priartinimo kompaktinius fotoaparatus, tokius kaip „Panasonic Lumix ZS100 / TZ100“.
Kiekviena šiame vadove pateikta parinktis buvo atidžiai peržiūrėta mūsų ekspertų ir išbandyta realiose situacijose prieš sudarydama šį sąrašą. Kartu su mūsų pirkimo patarimais ir kainų palyginimo įrankiu tai reiškia, kad galite apsipirkti neabejotinai, kad gausite geriausią pasiūlymą įsigydami puikų pigų fotoaparatą.
Nikon D3500
Nikon D3400 buvo labai sėkmingas ir populiarus DSLR, o Nikon D3500 perėmė savo estafetę. DSLR dabar gali būti mažiau paplitę, tačiau jie ir toliau siūlo puikią vertę, palyginti su beveidrodiniais fotoaparatais dėl savo optinių vaizdo ieškiklių – o Nikon D3500 išlieka geriausiu nebrangiu fotoaparatu pradedantiesiems.
Pagrindiniai pakeitimai, palyginti su senesniu D3400, yra patobulintas APS-C jutiklis (nors vis dar turi 24 MP) ir dar geresnis akumuliatoriaus veikimo laikas – 1 550 kadrų per vieną įkrovimą, šalia D3400, kuris gali padaryti 1 200 kadrų vienu įkrovimu. Taip pat gausite geresnį sukibimą ir šiek tiek atnaujintą korpusą, kuris taip pat yra šiek tiek lengvesnis. Nors verta apsvarstyti ir Sony A6000 alternatyvas be veidrodžių, D3500 yra šiek tiek patogesnis, ypač jei norite jį naudoti su ilgesniais objektyvais.
Atlikdami bandymus nustatėme, kad jis pateikė aukštos kokybės vaizdus ir buvo itin lengvas valdyti bei suprasti – ypač pradedantiesiems.
Fujifilm X-T200
Mes vis dar esame „Fujifilm X-T30“ gerbėjai, tačiau ši pigesnė, pradedantiesiems pritaikyta fotoaparato versija yra mūsų mėgstamiausias, šis variantas puikiai tinka tiems, kurie pradeda fotografuoti ar kurti vaizdo įrašus.
Tai didelis patobulinimas, palyginti su jo pirmtaku X-T100 beveik visais atžvilgiais, įskaitant automatinį fokusavimą, ir turi fantastišką 3,5 colio galinį jutiklinį ekraną. Skirtingai nuo „Fujifilm X-A7“ , jūs taip pat gaunate vaizdo ieškiklį kadrams įrėminti, o tai ypač gera žinia keliaujant ryškioje šviesoje. Mes atradome, kad vaizdo kokybė yra patikimai puiki, ir mums patiko retro dizainas.
Vienintelis trūkumas, kurį nustatėme atlikdami bandymus, yra tai, kad fotografuojant serijomis, objekto stebėjimas gali būti šiek tiek neveikiantis ir nepasiekiamas vaizdo įrašams, bet kitu atveju tai yra viena geriausių pigių fotoaparatų tiems, kurie nori naujas modelis be veidrodžio.
Sony Alpha A6000
Neleiskite kainai jūsų apgauti. A6000 kainuoja tiek pat, kiek ir kiti pradinio lygio DSLR ir beveidrodiniai fotoaparatai, tačiau tai pažangi ir galinga kamera, kurios kaina nukrito iki šios kainos, nes buvo rinkoje nuo 2014 m.
Taigi, jis gali būti senas, tačiau dauguma specifikacijų šiandien vis dar atrodo stebėtinai švieži. Tai apima 24 MP APS-C jutiklį, greitą hibridinę 179 taškų automatinio fokusavimo sistemą ir nepertraukiamą fotografavimą 11 kadrų per sekundę (fps) greičiu. Bandydami nustatėme, kad vaizdo kokybė buvo puiki.
Tačiau jo amžius rodomas kitose srityse; jis filmuoja tik 1080p Full HD vaizdo įrašą, o ne 4K, o ekranas nėra jautrus lietimui – tai, mūsų manymu, šiek tiek erzina nustatant AF tašką. Vis dėlto pastaroji vis dar taikoma daugelyje „Sony“ fotoaparatų, o aukščiausios klasės A6000 funkcijos užtikrina, kad tai fotoaparatas, kuris augs kartu su jumis.
Olympus OM-D E-M10 Mark IV
Jei esate nekantrus naujokas, ieškantis kompaktiškų be veidrodžių fotoaparatų, „Olympus OM-D E-M10 Mark IV“ turėtų būti jūsų sąrašo viršuje. Įperkamas „Micro Four Thirds“ modelis, „Mark IV“ sujungia galingą 20,3 MP jutiklį su įspūdingu korpuse esančiu vaizdo stabilizavimu, kad naudojant rinkinio objektyvą, būtų nuolat patrauklūs vaizdai.
Kadangi filmuota medžiaga apribota 4K/30p raiška ir nėra mikrofono ar ausinių įvesties, vaizdo įrašas nėra pagrindinis dėmesys. Vietoj to, tai yra mažas, galingas fotoaparatas, skirtas fotografuoti: savo apžvalgoje atradome, kad dinaminis diapazonas yra geresnis už viską, ką gali užfiksuoti išmanusis telefonas, o IBIS sistema išlaiko ryškų vaizdą net fotografuojant laikydamas rankoje sutemus.
Pastebėjome, kad AF sekimas per 121 Mark IV tašką gali būti šiek tiek nevienodas, tačiau patobulintas Mark III veido aptikimas ir objekto sekimas reiškia, kad jis iš esmės patikimas. Mūsų patarimas yra fokusuoti centrinį tašką ir jį pastebėsite greitai, net esant silpnam apšvietimui.
Ergonomiška rankena, lengvai pasiekiamas mygtukų išdėstymas ir patogus nuverčiamas jutiklinis ekranas daro „Mark IV“ prieinamą atnaujinimą išmaniųjų telefonų fotografams. Be to, turint platų objektyvų katalogą, jis sukuria vieną geriausių pigių fotoaparatų, jei norite šiuolaikiškos patirties be veidrodžių.
Canon EOS RP
Nešiojamas viso kadro veidrodinis fotoaparatas su galingu funkcijų rinkiniu, garso našumu ir priimtina kaina: „Canon EOS RP“ yra patrauklus pasiūlymas tiems, kurie nori fotografuoti su dideliu jutikliu. Sukurtas aplink tą patį RF laikiklį, kaip ir EOS R, jo originalių objektyvų katalogas yra ribotas, tačiau komplekte esantis adapteris leidžia bent jau naudoti esamą EF stiklą.
Nepaisant 26,2 MP viso kadro jutiklio, EOS RP yra nepaprastai kompaktiškas, tačiau užtikrintai gerai pagamintas. Mygtukų išdėstymas šiek tiek erzins, bet mes nustatėme, kad fiziniai valdikliai ir jutiklinis ekranas reaguoja.
Naudojant „Canon“ „Digic 8“ procesorių, automatinis fokusavimas pasirodė greitas ir patikimas. Kadrų dažnis nukrenta iki 4 kadrų per sekundę esant nuolatiniam fokusavimui, tačiau AF paprastai puikiai užsifiksavo. Taip pat nustatėme, kad buferis yra dosnesnis nei tikėtasi.
Kaip ir daugumoje įperkamų fotoaparatų, „Canon EOS RP“ nėra be kompromisų. Be jutikliu pagrįsto vaizdo stabilizavimo trūkumo, baterijos veikimo laikas buvo neįveikiamas bandymų metu, o matavimo sistema atrodė šiek tiek jautri. Slenkantis užraktas ir 4K apkarpymas taip pat riboja vaizdo įrašų įgūdžius. Tačiau jei norite fotografuoti viso kadro be veidrodžio su nedideliu biudžetu, sunku ginčytis dėl pagrindinio „Canon EOS RP“ veikimo.