Kasmet šilumos siurbliai tampa vis populiaresni. Tai prietaisai, atsakingi už šilumos gavimą iš oro, vandens ir dirvožemio. Žmonės dažnai nusprendžia pirkti sistemas, pagrįstas tokiais įrenginiais, dėl galimybės ekologiškai, efektyviai ir labai ekonomiškai šildyti namą ar gauti karšto vandens. Kiekvienas, svarstantis galimybę pasinaudoti tokia sistema, turėtų pasidomėti svarbiausia informacija apie šilumos siurblius, jų veikimą ir privalumus.

Šilumos siurblių dėka galima naudoti atsinaujinantį energijos šaltinį. Tokio siurblio pagrindu sukurta instaliacija gali būti įtraukta į dar tik statomo pastato planą, tačiau tokią sistemą galima įrengti ir jau gyvenamame pastate.

Šilumos siurblių tipai

Šilumos siurbliai skirstomi į tris tipus. Kiekvienas iš jų šilumos energiją gauna iš skirtingo šaltinio. Taigi, rinkoje yra žemės, vandens ir oro siurblių:

  • Žemės siurblys šilumą gaunama iš žemės, o jos kiekis net ir atšiaurią žiemą gali patenkinti pastato šildymo poreikius, nereikalaujant jokių papildomų šildymo sistemų. Horizontaliems tokių siurblių šilumokaičiams reikalingas didelis sklypo plotas, o vertikaliems šilumokaičiams savo ruožtu – dideli iki 100 metrų aukščio gręžiniai.
  • Vandens siurblys yra įrenginys, kuris taip pat suteikia labai aukštą šildymo galią. Šiuo atveju energija gaunama iš šilto tekančio vandens. Kaip ir antžeminė versija, vandens siurblys gali šildyti visą namą be problemų ištisus metus.
  • Sistema oras-oras populiari dėl mažų investicijų sąnaudų. Ji naudoja šilumą iš oro, kuris paimamas iš išorės. Tokia įranga gali šildyti vandenį ir palaikyti pagrindinę šildymo sistemą namuose. Tokio tipo įranga puikiai tinka grindų šildymo sistemoms.

Šilumos siurblių elementai ir veikimas

Visi šilumos siurbliai, nepriklausomai nuo energijos šaltinio, naudoja panašų mechanizmą tuo, kad jas suspaudžiant pakyla dujų temperatūra, o besiplečiant iš aplinkos pasišalina didelis šilumos kiekis. Pagrindinis šilumos siurblio elementas, žinoma, yra kompresorius, kuris yra skirtas priversti šildymo terpę tinkamai cirkuliuoti sistemoje. Dujoms išgaravus, šiluma paimama iš aplinkos, o kondensuojantis perduodama įrenginiui. Šilumos siurblys yra įrenginys, atsakingas už srauto nukreipimą iš žemesnės temperatūros zonos į aukštesnės temperatūros zoną.

Šis sprendimas į aplinką neišskiria jokių teršalų, todėl yra ekologiškas ir saugus žmonių sveikatai. Dėl šio šildymo būdo jums nereikės rūpintis sąnaudomis, atsargomis ir šildymo kuro saugojimu.

Parašykite komentarą