Reikia naujos tvoros savo kiemui ar terasai? Nesvarbu, ar trokštate daugiau privatumo savo lauko erdvėje ar reikia užblokuoti vėją, užmaskuoti gatvės vaizdą arba apsaugoti baseiną. Norint laikyti savo šunis viduje, tai galite išspręsti. Štai informacija, kurią reikia žinoti, kaip pasirinkti tinkamą tvorą pagal erdvę ir poreikius. Tokias tvoras galite peržiūrėti kiemoprojektai.lt

Privatumas

Jei norite tikro privatumo, rinkitės tvorą, kurioje tarp lentų būtų mažai arba visai nėra tarpo. Glaudžiai išdėstytos grotelės gali būti beveik tokios pat privačios kaip kieta medžiaga, kai jos derinamos su vešlia vijoklinių augalų lapija. Aukštis priklausys nuo jūsų kiemo ir kaimyno kiemo nuolydžio, jūsų sėdimų vietų padėties. Pabandykite naudoti tokio ilgio popierių ar kartoną, kokio aukščio norite tvoros ir paprašykite draugo palaikyti jį. Atsistokite ir atsisėskite kiekvienoje savo kiemo vietoje, kad pamatytumėte, ar tvora bus pakankamai aukšta jūsų privatumo poreikiams tenkinti.

Apsvarstykite galimybę išvengti vartų. Jei patogus privažiavimas jums svarbesnis nei saugumas, apsvarstykite galimybę visiškai atsisakyti vartų ir įrengti keletą atokių tvorų, kad liktų vietos keliui ir užblokuotų gatvės vaizdą.

Apsvarstykite pakopinį dizainą. Jei atrodo, kad per daug tvoros aplink kiemą, apsvarstykite galimybę pasirinkti laiptų dizainą, kad privatumas būtų ten, kur jums to reikia. Pavyzdžiui, aplink savo svetainės zoną ir vonios kambarį galite turėti aukštesnę tvoros dalį, o šalia vejos – žemesnę tvorą.

Vėjas

Kai reikia užkirsti kelią stipriems vėjams, bet nenorite prarasti šviesos ar nuostabaus vaizdo, geriausias pasirinkimas yra stiklas. Jei užblokuoti vaizdą nėra problema, puikiai tiks bet kokia tvora, kurioje tarp lentų nėra tarpų. Dėl aukščio atminkite, kad jei jums pirmiausia reikia apsaugoti nuo vėjo sėdimoje zonoje, tvora gali būti žemesnė nei aplink zoną, kurioje stovės žmonės.

Jauskitės saugiai

Svarbiausios apsauginės tvoros savybės yra aukštis, sukibimo vietų trūkumas ir tvirti, rakinami vartai. Bet kuri apsauginė tvora turi būti bent 2 metrų aukščio, nors prie 2 metrų tvoros viršaus galite pridėti keletą grotelių, kad užtikrintumėte saugumą. Pasirinkite tvorą su lygiomis lentomis ir be horizontalių bėgių išorėje, kad atgrasytumėte galimus įsibrovėlius nuo bandymo ant jos lipti.

 

Parašykite komentarą