Geras miegas yra labai svarbus mūsų bendrai savijautai, produktyvumui ir ilgalaikei sveikatos gerovei. Norint jaustis puikiai ir dieną pasitikti su šypsena, būtina sukurti komfortišką aplinką miegui. Didelė, patogi lova – puiki pradžia, tačiau neišnaudosite visų jos privalumų, jeigu pasirinksite prastos kokybės čiužinį. Čiužinys gali turėti nemažai įtakos Jūsų miegui, todėl nereikėtų jam pašykštėti lėšų. Žinoma, nebūtina tiesiog griebti patį prabangiausią čiužinį. Be to, pirkimas internetu – populiari alternatyva norintiems sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų.

Perkant internetu, reikia atsižvelgti į tuos pačius principus, kuriais vadovautumėtės vykdami į saloną. Taip būsite tikri, kad išsirinkote būtent tai, ko reikia. Čiužiniai internetu – ne išimtis. Pasidalinsime patarimais, į ką atkreipti daugiausia dėmesio perkant čiužinį internetu.

Čiužinio tipas

Čiužiniai gali būti pakankamai skirtingi savo pagaminimo medžiagomis ir savybėmis. Šiandien čiužiniai skirstomi į 3 pagrindines kategorijas: spyruoklinius, poroloninius ir lateksinius.

  • Spyruokliniai čiužiniai yra patvarūs, iškart ir tiksliai reaguoja į kūno formas. Jie pasižymi geru oro pralaidumu, geriausiai tinka vidutinio svorio žmonėms.
  • Poroloniniai (putų poliuretano) čiužiniai yra gana elastingi, greitai atgauna pradinę formą, juos sunkiau deformuoti ir jie ilgai išlaiko atramą kūnui. Juos rekomenduojama rinktis alergiškiems žmonėms, kadangi juose nesikaupia dulkių erkutės.
  • Iš latekso pagaminti čiužiniai pasižymi gera oro cirkuliacija, elastingumu, labai gerai prisitaiko prie kūno ir yra ilgaamžiški.

Čiužinio dydis ir aukštis

Perkami čiužiniai internetu turi nurodytus tikslius čiužinio išmatavimus, kuriuos galite pasirinkti pagal savo poreikius. Rekomenduojama rinktis tokį čiužinį, kuris būtų ilgesnis už aukščiausią žmogų apie 20 cm. Jeigu lova dvigulė, nepamirškite ir tinkamo pločio.

Čiužinio aukštis daugiausiai priklauso nuo miegančiųjų svorio ir pagrindo, ant kurio bus dedamas čiužinys, kietumo. Aritmetika elementari – kuo didesnis kūno svoris ar kietesnis pagrindas, tuo storesnio čiužinio reikės.

Čiužinio kietumas

Dar vienas svarbus faktorius čiužinio pasirinkime yra jo kietumas. Šioje vietoje neretai sutinkamas klaidingas stereotipas, jog kuo čiužinys yra kietesnis, tuo geriau jis palaiko kūną. Žinoma, čiužiniai internetu negali būti fiziškai ištyrinėti ir paliesti, tačiau pardavėjai dažniausiai nurodo kietumo klasifikaciją, žymimą nuo H1, iki H4. H1 yra pats minkščiausias čiužinys, o H4 – kiečiausias. Populiariausi čiužiniai yra H2 ir H3 – atitinkamai vidutiniškai kieti ir kieti. Atminkite, jog tiek per minkštas, tiek per kietas čiužinys ilgainiui sukels diskomfortą, tad patartina rinktis vidutinio kietumo čiužinį.

Tik būdami atidūs ir tiksliai žinodami kriterijus, kurie yra svarbiausi Jums, čiužinio pirkimą internetu gerokai palengvinsite ir sumažinsite blogo pasirinkimo riziką.

Parašykite komentarą