Tinkami pastato pamatai yra labai svarbūs norint išvengti būsimų konstrukcinių problemų, susijusių su statyba ar plėtra. Susipažinkite su procesu vadovaudamiesi šiuo nuosekliu vadovu. Pastato pamatai paskirsto jūsų namo svorį, neleisdami sklypo podirviui plisti ir konstrukcijai atsidurti nevienodoje gyvenvietėje – dėl to gali kilti struktūrinių jūsų namo problemų. Jei esate savarankiškai statomo projekto vadovas arba pats prisiimate darbus, labai svarbu dar kartą patikrinti visus pastato pamatų matavimus ir įsitikinti, kad visi vietoje dirba pagal tuos pačius planus, kad išvengtumėte brangių klaidų, kurias sunku ištaisyti.

Pamatų sistemos tipas, kurį pasirinksite, gali priklausyti nuo grunto, į kurį klojate pastato pamatus, tipo, tačiau gera komanda turėtų būti pakankamai lanksti, jei kasimo metu aptiktų netikėtas grunto sąlygas. Pasinaudokite mūsų pamatų sistemų ir dirvožemio tipų vadovu, taip pat sugrąžinkite šiek tiek biudžeto pamatams nenumatytiems atvejams. Kokių medžiagų reikia pamatams statyti? Tinklelio armatūros pamatų betone, suspaudžiamos medžiagos tranšėjų išklojimui, polietileno slydimo membranos, metalinių kaiščių, kuriuos galėsite naudoti kaip žymeklius, paruoštus vietoje, kelių grėblių ir poros šluosčių.

Atkreipkite dėmesį į bet kokį pristatymo laiką. Jei inžinieriai suprojektavo pamatą, kuriam reikia sutvirtinimo narvelių, juos gali tekti gaminti ne vietoje. Taip pat iš anksto pagalvokite apie paslaugų teikimą į namus, todėl pasirūpinkite tam tikro ilgio vamzdžiu ar ortakiu, kurį galėtumėte pernešti per betoną. Pirmiausia jums reikės lygio atskaitos taško. Jei statote priestatą, tai paprastai yra esamo pastato grindų lygis arba drėgmei atsparus sluoksnis (DPC). Naujos statybos atveju tai bus pažymėta plane kaip fiksuotas taškas, pvz., šulinio dangtis arba žymeklis kelyje ar šaligatvyje. Atskaitos taškas yra svarbus: visi jūsų aukščio matavimai yra susiję su šiuo tašku, todėl bet kokios klaidos gali sukelti problemų vėliau, ypač jei pastate yra aukščio apribojimas. Tada apskaičiuokite, kiek medžiagos turi būti pašalintos iš aikštelės, kad jos vėl atsidurtų gatavų grindų lygyje, kai visi grindų medžiagų sluoksniai (izoliacija, betonas, lygintuvas ir kt.) nusileis. Laikas, sugaištas aikštelės lygiu šiame etape, palengvins darbą vėliau, kai kasėjas negalės pasiekti vietų, kurios nebuvo pakankamai giliai iškastos. Klojinių nuoma kaina gali būti skirtinga, priklauso nuo dydžio ar specifikacijos.

Parašykite komentarą