Kodėl butą nuomotis kartais geriau nei jį pirkti?

Savo namų turėjimas gali būti daugelio lietuvių gyvenimo tikslas, tačiau tai nereiškia, jog tai tinka visiems. Šiuo metu Lietuvoje namų savininkų procentas yra aukštas, bet taip ne visada buvo. Anksčiau įsigyti būstą būdavo kur kas sunkiau. Nors tai gali būti neidealus variantas, butų nuoma taip pat turi savo privalumų. Kai kuriems žmonėms nuomotis gali labiau atitikti jų finansines galimybes. Toliau išvardinsime pagrindinius privalumus, kodėl verta nuomotis butą, o ne jį pirkti.

Jokių priežiūros išlaidų ar remonto sąskaitų

Vienas iš nuomos privalumų yra tai, kad nereikia rūpintis priežiūros išlaidomis ar remonto sąskaitomis. Tai reiškia, kad nuomojantis būstą, namų šeimininkas prisiima visą atsakomybę už priežiūrą, tobulinimus ir remontą.
Jeigu sugenda buitinė technika, tereikia paskambinti buto šeimininkui, kuris privalo tai sutvarkyti ar pakeisti. Kita vertus, namų savininkai yra atsakingi už visus butų remonto, priežiūros ir atnaujinimo darbus. Kartais gali atsirasti daug gedimų vienu metu, o tai kainuoja tikrai didelę sumą.

Prieiga prie patogumų

Kitas finansinis nuomos privalumas yra galimybė naudotis patogumais, kurie kitaip galėtų kainuoti milžinišką sumą. Tarkime bute gali būti oro kondicionieriai, vedinimo sistemos, kurios kainuotų nemažas sumas, kad patys jas įsirengtumėte.

Galite neapsiriboti ties viena lokacija

Nuomininkai gali gyventi beveik bet kur, tuo tarpu namų savininkai yra apriboti vietovėmis, kurias jie gali sau leisti įsigyti. Gyvenimas geroje vietoje, pavyzdžiui, Vilniaus senamiestyje, gali būti neprieinamas daugumai buto pirkėjų, tačiau visiškai įmanoma nuomininkams. Nors nuomos kainos gali būti aukštos tose vietose, kuriose yra aukštos butų vertės, nuomininkai dažniau gali rasti prieinamą mėnesinį mokestį nei namų pirkėjai.

Nereikia nerimauti dėl buto vertės

Nekilnojamojo turto vertės svyruoja. Nors tai gali stipriai paveikti butų savininkus, nuomininkus tai veikia žymiai mažiau, jei išvis veikia. Jūsų buto vertė gali turėti įtakos mokamų nekilnojamojo turto mokesčių dydžiui ir jūsų būsto paskolos sumai. Nestabiliame būsto rinkos laikotarpyje nuomininkai gali nejausti tokio neigiamo poveikio, kaip namų savininkai.

Ilgalaikėje perspektyvoje būsto savininkystė gali būti naudinga dėl sukaupto nuosavo kapitalo savo būste. Nuomininkai neturi nieko apčiuopiamo, ką galėtų parodyti po metų nuomos mokėjimų. Tačiau tiems, kurie nori išvengti su namų savininkyste susijusiais rūpesčiais, išlaikymo išlaidų ir nekilnojamojo turto mokesčių, nuoma gali būti geresnė parinktis. Žinoma, tai priklauso nuo asmens gyvenimo būdo, finansinės padėties, kiek jis gali sau leisti mokėti mėnesinę nuomą ir ar jis dirba ar yra pensijoje.

Parašykite komentarą