Neramus kūdikių miegas yra dažna tėvų nerimo priežastis. Vos užsnūdęs vaikas prabunda, baisiai rėkia, kojytes prispaudžia prie pilvuko. Kodėl taip nutinka? Kokiais atvejais tėvai turėtų skambinti pavojaus signalu? Panagrinėkime šiuos klausimus išsamiai.
Pagrindinės neramaus kūdikių miego priežastys
Dažni kūdikių prabudimai, sunkumai vėliau užmigti, verksmas ir rėkimas miegant gali būti susiję su šiomis priežastimis:
· alkiu;
· žarnyno diegliai;
· prasta miego rutina;
· nepatogios miego sąlygos.
Panagrinėkime šias priežastis plačiau ir aptarkime galimus sprendimo būdus.
Alkis
Alkis yra pagrindinė neramaus 0-3 mėnesių kūdikių miego priežastis. Natūraliai maitinami kūdikiai prabunda maitintis kas 1-3 valandas. Mišinuku maitinami kūdikiai valgo rečiau (kas 2-5 val.), nes virškinimo traktui reikia daugiau laiko suvirškinti mišinuką.
Dirbtiniu pienu maitinamų kūdikių motinos gali rinktis, ar maitinti kūdikius pagal poreikį, ar kas valandą. PSO rekomenduoja pirmąjį būdą, kuris ne tik patenkina kūdikio mitybos poreikius, bet ir skatina ramų elgesį. Maitindamos pagal poreikį motinos neturėtų bijoti permaitinti kūdikių: jie niekada nesuvalgys daugiau, nei jiems reikia.
Pasitaiko, kad kūdikis dažnai pabunda ir prašo krūties dėl to, kad moteriai trūksta pieno. Tokiu atveju, be neramaus miego, kūdikis nepakankamai priaugs svorio, sumažės šlapinimasis ir išsausės oda.
Žarnyno diegliai
Tai staiga prasidėję pilvo skausmai. Žarnyno dieglius patiriantys vaikai būna neramūs, blogai valgo, daug ryja, dažnai daužo kojomis, kartais atlošia galvą ir išlenkia nugarą.
Kas gali padėti kūdikiui, patiriančiam žarnyno dieglius?
· Motinos mityba, jei vaikas maitinamas natūraliai. Iš mitybos raciono verta pašalinti produktus, kurie didina dujų susidarymą: saldumynus, ankštines daržoves, daržoves, turinčias stambiųjų skaidulų (kopūstus, ridikėlius, ridikėlius), gazuotus gėrimus;
· Tinkamo mišinio parinkimas, jei kūdikis maitinamas dirbtiniu būdu;
· Tinkama kūdikio padėtis maitinimo metu ir po jo. Maitinimo metu svarbu vengti oro rijimo. Norėdami tai padaryti, įsitikinkite, kad kūdikis nesiremia nosimi į krūtį ir palaiko normalų kvėpavimą.
Prasta miego rutina
Na, kokia motina atsisakytų savo kūdikio ant rankų ir sūpavimo, kai jis yra irzlus ir neina miegoti? Tuo tarpu tokios manipuliacijos prieš miegą ilgainiui prives prie to, kad vaikas negalės savarankiškai užmigti. Žinoma, nebūtina palikti kūdikio vieno lovelėje. Galite tiesiog pabūti šalia. Ne nešioti ant rankų, o priglausti. Ne supti, o glostyti galvytę. Iš esmės tai kompensuoja tą patį kontakto su motina trūkumą. Plačiau apie rutinos prieš miegą įvedimo svarbą: https://miegopasaka.lt/blogas/kaip-uzmigdyti-kudiki/.
Nepatogios miego sąlygos
Nepatogios sąlygos taip pat gali lemti, kad jūsų kūdikis miega neramiai. Optimalios sąlygos vaikų poilsiui yra:
· Oro temperatūra 20-22 °C. Esant aukštesniems rodikliams, vaikui gali būti tvanku ir karšta;
· Oro drėgnumas 40-60 %. Dėl sauso oro kambaryje sausėja gleivinės, sunku kvėpuoti per nosį, atsiranda troškulys;
· Prislopinta šviesa dieną ir jokio apšvietimo naktį. Ryškus apšvietimas yra dirgiklis, kuris turi įtakos užmigimui. Dienos miego metu neverta sukurti visiškos tamsos: tai gali lemti, kad vaikas supainios dieną su naktimi;
· Drabužiai iš natūralių audinių, be aptemptų elastinių juostų;
· Sausos sauskelnės. Greitai pakeisti sauskelnes miego metu leidžia šliaužtinukai – patogūs ir praktiški drabužiai kūdikiams.