Asmenys kurie jau važinėja su dviračiu, tikriausiai žinos daugelį privalumų. Tačiau yra dar dalis žmonių, kurie tik galvoja apie važiavimą su dviračiu, tad pateiksime jums platų privilegijų sąrašą.

Važinėdami su dviračiais jūs teikiate naudą ne tik savo fizinei sveikatai, tačiau ir psichinei sveikatai. Jūs praplėsite savo socialinį ratą, kadangi važinėdami su dviračiu surasite labai daug gražių kelių.

Savo gyvenimuose galima atrasti įvairiausių pomėgių pasirinkimus, tačiau mes manome, kad važinėjimas dviračiu yra geriausias pasirinkimas.

Važiavimas dviračiu pagerina psichinę gerovę

Atlikti tyrimai parodė, kad fiziškai aktyvių žmonių gerovės balas buvo 32 procentais didesnis, nei neaktyvių asmenų. Yra daugybę skirtingų būdų, kaip miesto dviračiai galėtų pagerinti jūsų nuotaiką, pirmiausia patirtumėte adrenalino ir endorfinų išsiskyrimą ir didesnį pasitikėjimą savimi. Taip pat galėsite užsibrėžti sau tam tikrus tikslus, tarkime per vieną dieną pravažiuoti su dviračiu virš 80 kilometrų.

Puiku tai, kad važinėjimas dviračiu yra puikus fizinis krūvis, kurio metu galite atrasti naujų vietų. Taip pat galite važinėti ir su kitais dviratininkais, kad praplėstumėte savo socialinį ratą.

Dviračių valandos rekordininkas Graeme Obree yra pasakęs, kad savo didžiąją dalį gyvenimo kentėjo nuo depresijos ir jeigu ne dviračiai, jis nežinotų kur būtų dabar.

Imuninės sistemos stiprinimas su dviračiu

Daktaras David Nieman yra ištyręs apie 1000 suaugusiųjų iki 85 metų amžiaus žmonių. Tyrimo metu paaiškėjo, kad fizinis krūvis turi didžiulę naudą viršutinių kvėpavimo takų sveikatai ir yra sumažinamas peršalimo atvejų skaičius. Kiekvienas žmogus gali atlikti mankštas kiekvieną darbo dieną, o mankštos metu gaunate ir daugiau naudos sveikatai.

Lengvas minimas su dviračiu gali pagerinti žmogaus imuninę sistemą, bei yra padidinamas baltymų gamybos procesas ir pažadinami tingieji baltieji kraujo kūneliai.

Pasirinkdami dviračius, jūs galite jais važiuoti į savo darbą ir sutrumpinti kelionės laiką į priekį ir atgal. Važiuodami jūs kvėpuosite grynu oru ir grožėsitės puikiais vaizdais ir nereikės sėdėti mikrobų užkrėstuose autobusuose.

Važinėjimas dviračiu padeda numesti svorio

Kad būtų kokybiškai metamas svoris, reikėtų išeikvoti daugiau kalorijų, nei jų suvartoti. Jeigu norite numesti svorio, jums reikėtų paskaičiuoti savo išeikvojamą kalorijų kiekį per dieną ir paskaičiuoti suvartojamą kiekį. Per valandą važiuojant su dviračiu galite sudeginti nuo 400 iki 1000 kalorijų per valandą. Sudeginamos kalorijos priklauso nuo pačio dviratininko ir koks yra minimo intensyvumas.

Nepamirškite, kad kalorijų sudėtis gali būti skirtingos, o nuo jų sudėties priklausys ir jūsų miego kokybė, kiek laiko reikėtų skirti joms sudeginti.

Jeigu dviračio minimas teikia jums malonumą, tuomet tikrai galėsite sudeginti reikiamą kiekį kalorijų. Labai svarbu valgyti sveiką maistą, kuris padėtų išlaikyti kalorijų deficitą.

Dviračio minimas padeda raumenų auginimui

Kuomet minate dviratį, jūs ne tik deginate riebalus, tačiau ir auginate raumenis aplink savo sėdmenis, šlaunies raumenis ir blauzdas. Raumenys yra liesesni riebalai, o kuo daugiau turite raumenų, tuo didesnį procentą riebalų jie sudegina, net ir sėdint ramioje pozicijoje.

Po važinėjimo dviračiu pasimėgaukite antrais pusryčiais

Jeigu su dviračiu važinėjate į savo darbą, tuomet galite prie savo mitybos prisidėti keletą papildomų užkandžių. Jeigu jūs į darbą važiuojate apie 30 minučių, tai per tą laiką turėtumėte sudeginti apie 200 – 500 kalorijų, tad nusipelnote pasimėgauti antrais pusryčiais. Jeigu norite kuo greičiau numesti svorio, tuomet galite po pasivažinėjimo ir nevalgyti, tačiau tai nėra rekomenduojama, jeigu esate tik pradedantysis. Dažniausiai antrų pusryčių nevalgo tik patyrę dviratininkai, kurie yra pripratę prie kalorijų deficito.

Dviratininkų plaučiai yra sveikesni

Pagal atliktus tyrimus įrodyta, kad žmonės važinėjantys dviračių iš tikrųjų patiria mažiau pavojingų garų, nei tie kurie važinėja su automobiliais. Tyrimas buvo atliktas, kuomet taršos detektoriai buvo įrengti vairuotojams: autobuso, dviračio, automobilio ir pėsčiajam. Tyrimų galutiniame rezultate paaiškėjo, kad automobilio vairuotojas patiria penkis kartus didesnę taršą nei dviratininkai.

Važiavimas dviračiu sumažina širdies ir vėžio ligų rizikas

Važinėjimas dviračiu padidina širdies susitraukimų dažnį, degina kalorijas ir sumažina antsvorio tikimybę. Todėl važinėjimas dviračiu yra tarp rekomenduojamų mankštos formų, kaip sveikas būdas sumažinti galimas rizikas įvairioms ligoms. Glazgo universitete buvo atliktas tyrimas su visais įrodymais. Per penkis metus mokslininkai ištyrė daugiau nei 260 000 asmenų ir nustatė, kad važinėjimas dviračiu gali per pusę sumažinti vėžio ir širdies ligų rizikas.

Pabaigai

Važinėjimas dviračiu yra laikomas saugiu sportu ir priskiriamas prie mankštų. Bėgiojimas gali atnešti kur kas daugiau traumų, nes bėgdami jūs perkeliate visą savo svorį, o važiuodami to nedarote. Bėgikai patyria net 144 procentais daugiau raumenų pažeidimų, 256 procentais daugiau uždegimų.

Jeigu manote, kad važinėjimas dviračiu yra skirtas ne jums, tuomet galbūt jums patiks elektriniai paspirtukai, su kuriais galėsite nuvažiuoti į gražias vietas ir mėgautis grynu oru. Šių laikų paspirtukai gali nuvažiuoti daugiau nei 20 kilometrų vos per vieną pakrovimą.

 

Parašykite komentarą