LAB DEIMANTAI

Kas yra lab-deimantai? Tai laboratorijoje „užauginti“ deimantai, kurie yra tokie pat puikūs ir patvarūs kaip natūralūs deimantai bei tarptautiniu mastu turi pripažintą sertifikatą. Tiesa, jie kartais vadinami sintetiniais deimantais, bet šis terminas nėra tikslus, kadangi tokio tipo deimantai yra visiškai tikri.

Sužadėtuvių žiedai su lab-deimantais – puiki sužadėtuvių dovana. Tačiau papuošalai su šiais išskirtiniais deimantais gali tapti ir nuostabia dovana kitoms progoms: Mamos dienai, vestuvių metinėms, gimtadieniui, Kalėdoms.

Mažesnė kaina už tikrą deimantą

Per pastaruosius 10 metų laboratorijoje išauginti deimantai pamažu išpopuliarėjo kaip įperkama alternatyva natūraliems deimantams. Laboratorijoje užauginti deimantai sukuriami griežtai kontroliuojamoje laboratorijos aplinkoje, naudojant pažangius technologinius procesus, kurie dubliuoja sąlygas, kuriomis deimantai natūraliai vystosi po žemės pluta gamtoje.

Kadangi jie sukurti iš tos pačios medžiagos kaip ir natūralūs deimantai, jie turi tas pačias chemines, fizines ir optines savybes. Padėtas vienas šalia kito, laboratorijoje išaugintas deimantas atrodys identiškas natūraliam deimantui.

Šiandien gaminama vis daugiau šių brangakmenių, o tai padeda sumažinti jų kainą. Priklausomai nuo dydžio, spalvos ir skaidrumo, laboratorijoje sukurti deimantai gali būti 30-70 proc. pigesni nei natūralūs deimantai, todėl jie gali būti geras pasirinkimas tiems, kurie nori įsigyti papuošalų su brangakmeniais už mažesnę kainą.

Vertė – mažėja 

Pasak juvelyrų, sužadėtuvių žiedai su deimantais gamintais laboratorijoje tampa vis populiaresni, o atrodo lygiai taip pat kaip atrodytų su natūraliu brangakmeniu. Toks auginimo būdas klientų tarpe vis dar laikomas naujiena, nors naudojamas jau apie du dešimtmečius.

Dėl greitai tobulėjančių laboratorijų ir vis daugiau kuriamų lab-deimantų, mažėja ir jau seniau parduotų tokių deimantų vertė, kadangi pasaulyje vis daugiau sukuriama lab-papuošalų. Nors natūraliai išgaunamų deimantų vertė laikui bėgant didėja, šiandien perkamas laboratorijoje „užaugintas“ deimantas po metų ar dviejų gali būti vertas žymiai mažiau.

Kodėl verta rinktis?

Vis dėlto, juvelyrai vieningai kartoja, kad lab-deimantai – verti dėmesio. Kaip jau minėta, jų kaina – ženkliai mažesnė, todėl norintiems sutaupyti, tai yra idealus sprendimas. Taip pat, būtina pabrėžti, kad lab-deimantai yra visiškai tikri bei turi tikrumą įrodantį sertifikatą.

Na, o jei ieškote spalvoto deimanto, pasirinkę laboratorijoje „užaugintą“ sutaupysite dar daugiau, kadangi natūralūs spalvotieji brangakmeniai yra ypač reti ir brangūs.

Parašykite komentarą