Kitą kartą, kai ryte išskubsite pro duris nieko nevalgę, pagalvokite apie tai: praleidę pusryčius vėliau dienos metu galite persivalgyti. Kita vertus, sveikas rytinis maistas suteikia energijos, patenkina apetitą ir sudaro sąlygas protingiems sprendimams visą dieną. Norite pusryčių, kuriuose būtų derinami geri angliavandeniai ir skaidulos su baltymais. Laimei, turite daugybę skanių, lengvai randamų variantų.

Graikiškas jogurtas

Šiame aštriame, kreminiame jogurte gausu kalcio ir gausu baltymų (beveik dvigubai daugiau nei įprastame jogurte), kad visą rytą jaustumėtės sotūs. Geriausias pasirinkimas: pasirinkite paprastą, neriebią veislę ir pridėkite vaisių, kad suteiktumėte jam šiek tiek saldumo ir skonio (bei papildomos maistinės vertės).

Greipfrutas

Greipfrutas įtrauktas į sveikų pusryčių sąrašą dėl teigiamo poveikio cukraus kiekiui kraujyje ir insulino lygiui. Greipfrutas taip pat drėkina, užpildo ir pripildytas imunitetą stiprinančių antioksidantų. Jei norite gausių pusryčių, derinkite juos su baltymais, tokiais kaip jogurtas ar kiaušinis. Tačiau pirmiausia pasitarkite su gydytoju, jei vartojate kokių nors vaistų, nes greipfrutai ir greipfrutų sultys gali trukdyti kai kuriems receptiniams vaistams.

Bananai

Nėra nieko panašaus į bananą per pusryčius, kad būtų išvengta vidurio ryto troškimo. Geltonieji vaisiai, ypač kai jie vis dar turi žalią atspalvį, yra vienas geriausių atsparaus krakmolo šaltinių, sveikų angliavandenių, dėl kurių ilgiau jaučiatės sotūs. Supjaustykite ir pridėkite prie dribsnių ar avižinių dribsnių. Tai suteiks natūralaus saldumo, todėl jums gali neprireikti papildomo cukraus. Dėl sveikos kalio dozės, elektrolito, kuris natūraliai padeda sumažinti kraujospūdį, bananai yra ypač geras pasirinkimas žmonėms, sergantiems hipertenzija.

Kiaušiniai

Kadaise buvo vengiama dėl didelio cholesterolio kiekio maiste (viename trynyje yra apie 60 % jūsų dienos normos), dabar kiaušiniai laikomi sveiku baltymų ir maistinių medžiagų, pvz., vitamino D, šaltiniu. Tarptautiniame klinikinės praktikos žurnale parodė, kad mūsų maiste esantis cholesterolis turi mažesnį poveikį cholesterolio kiekiui kraujyje, nei manyta anksčiau. Jei apskritai renkatės liesus baltymus, o nevalgote tonos riebalų ir cholesterolio, tada kiaušiniai yra puikus dalykas, kurį reikia įtraukti į jūsų mitybą.

Arbūzas

Kaip rodo jo pavadinimas, arbūzas yra puikus būdas drėkinti ryte. Šis sultingas vaisius taip pat yra vienas geriausių likopeno – raudonuose vaisiuose ir daržovėse esančios maistinės medžiagos, svarbios regėjimui, širdies sveikatai ir vėžio prevencijai – šaltinių.

Parašykite komentarą