Pica Mica

Reikėtų neslėpti, kad picos su mėsainiais yra daugumos žmonių pamėgtas maistas. Juk kartais yra taip smagu gauti maistą greitai, kuomet kur nors skubame arba nenorime ilgai laukti. Mūsų minėtus patiekalus dauguma žmonių valgo restoranuose, gaminasi patys namuose arba perka kioskeliuose. Šiais laikais picų pasirinkimas yra tikrai didelis, tad kartais pasidaro net sunku išsirinkti skaniausiai atrodančią picą ar mėsainį.

Pagal atliktus skaičiavimus, Amerikoje per metus yra parduodama apie 3 milijardus picų, tad vidutiniškai žmogus per metus suvalgo po 46 gabalėlius.

Kaip atsirado pica?

Pagal daugumą šaltinių, teigiama, kad picos atsirado 18 amžiaus pabaigoje. Pirmoji pica pasirodė Neapolyje, kuomet miestas sparčiai augo ir tapo vienu iš didžiausių Europos miestų. Šis miestas nuolatos sulaukdavo įvairių lankytojų iš kitų šalių ir miestų. Teigiama, kad 1700 metais Neapolyje gyveno apie 200 000 gyventojų, o jau 1748 metais buvo peržengta 399 000 gyventojų riba. Šio miestelio žmonės sunkiai dirbdavo ir nuolatos skubėdavo, tad jiems buvo reikalingas greitas maistas, kuris kainuotų ne daug ir galėtų pasisotinti. Teigiama, kad dviejų picų būdavo per valias, kad būtų išmaitinama visą šeimyna. Senosios picos būdavo su paprasčiausiu česnakiniu padažu, lašiniais ir šiek tiek druskos.

Nors picos šiais laikais yra labai populiarios, tačiau tuo metu jos buvo smerkiamos maisto kritikų. Samuelis Morse tuomet picą apibūdino kaip pyragą, kuris būtų padengtas su pomidoro gabaliukais. 19 amžiuje atsirado vienos iš pirmųjų receptų knygų, tačiau jos akivaizdžiai ignoravo picas.

Kokia yra mėsainių istorija?

Apie mėsainius atsiradimą nėra tikslios informacijos, kadangi internete randama labai daug šaltinių, kurie byloja skirtingas istorijas. Vieni istoriniai šaltiniai rašo, kad 1900 metais, klientas atėjęs į tam tikrą restoraną paprašė maisto, kurį galėtų gauti greitai, bei būtų galimybė jį valgyti einant. Restorano kulinaras tiesiog padarė savo improvizaciją ir paėmė du gabalėlius skrebučių, į juos įdėjo kotletą. Tačiau kiti šaltiniai teigia, kad mėsainiai buvo išrasti jau 1885 metais, kuomet Seymour mugėje vienas pardavėjas pardavinėjo mėsainius. Jis į dvi duonos riekelės dėdavo kukulius.

Tikrų istorijų tikriausiai jau niekada nebeišgirsime, tačiau visuomet galite paragauti skanias picas Kaišiadorių restorane ,,Pica Mica”.

 

Parašykite komentarą