Kaip išvalyti sofą

Visi žmonės daug laiko praleidžia ant savo sofos, todėl jos susitepa ir sukaupią nemažą kiekį bakterijų. Mokėti išvalyti sofos dėmes – tai įgūdis. Ar tai būtų avarinis raudonojo vyno išsiliejimas, ar tiesiog kasdien ant sofos sėdinčio šuns susikaupę nešvarumai. Mes esame parengę patarimus, kaip galite išvalyti savo sofą.

Pirma, ir svarbiausia, būtinai perskaitykite gamintojo pasiūlymus dėl valymo. Sofos visada būna su valymo etikete, kaip ir jūsų mėgstamiausi drabužiai. Patikrinkite, ar etiketėje nėra valymo ženklų. Štai keletas kodų, kuriuos galite rasti ir ką jie reiškia:

W – šią medžiagą galima valyti vandeniu.
S – Nenaudokite vandens šiai medžiagai valyti. Naudokite tirpiklio pagrindu pagamintą valiklį.
WS – šios medžiagos valymui galima naudoti vandens arba tirpiklių pagrindu pagamintų valiklių..
X – Siurbkite tik šią medžiagą. Nenaudokite vandens ar tirpiklių turinčių valiklių.

Kaip išvalyti sofos dėmes?

Geriausias būdas išvalyti sofos dėmes – nuvalyti sofą tinkamu valymo tirpalu. Sutelkite dėmesį į dėmėtų vietų šveitimą ir leiskite sofai išdžiūti.

Šie patarimai turėtų padėti išvalyti bet kokios rūšies audinį, tačiau prieš dėdami chemiją ant sofos, patikrinkite valymo etiketę.

Kaip išvalyti medžiaginę sofą

Pirmiausia nuvalykite sofą. Ją galite valyti su švariu rankšluosčiu arba kietu šepečiu. Paberkite šiek tiek kepimo sodos. Visą sofą apibarstykite ir palikite bent 20 minučių. Tuomet turėtumėte panaudoti vandens siurblį, kad ištrauktumėte visą sodą.

Kol kepimo soda džiūsta ant sofos, pasigaminkite valiklį, kad pašalintumėte visas likusias dėmes. Sumaišykite 1 šaukštelį. indų ploviklio, 1 a.š. baltojo acto ir 1 puodelio šilto vandens mažame purškimo buteliuke. Tada įpilkite 1 šaukštelį kepimo sodos į purškimo buteliuką. Šiek tiek paplakite ir turėtumėte pamatyti daug burbuliukų.

Nuvalykite sofą. Apipurkškite baltą skudurėlį valymo tirpalu ir švelniai patrinkite visas dėmes esančias ant audinio. Arba su tirpalu galite valyti visą sofą, kad suteiktumėte gražesnę išvaizdą.
Leiskite audiniui išdžiūti. Nesėdėkite ir nedėkite ant sofos jokių daiktų kelias valandas arba tol, kol sofa visiškai išdžius.

Kaip išvalyti odinę sofą

Odinės sofos atveria knygą visam valymo variantų sąrašui, nes oda gali būti įvairių apdailų. Nustatydami, kaip valyti odinę sofą, atminkite, kad metodai labai skirsis nuo vienos sofos iki kitos. Šios valymo instrukcijos skirtos specialiai apsaugotai odai valyti, kuri yra labiausiai paplitusi ir lengviau valoma nei kitų rūšių oda. Pirmiausia patikrinkite valymo etiketę ir išbandykite valymo priemones nepastebimoje vietoje ant sofos.

  • Išsiurbkite visą sofą, nepamirškite ir visų tarpelių.
  • Savo sofą išvalykite su sausa mikropluošto šluoste.
  • Pasigaminkite valymo tirpalą: vanduo ir baltasis actas. Į tirpalą įmerkite mikropluošto šluostę, kad ji būtų drėgna, bet nešlapia, tada nuvalykite sofą, reguliariai skalaudami audinį.
  • Nusausinkite sofą su kita sausa mikropluošto šluoste.
  • Būtinai naudokite odinį kondicionierių ant sofos kas pusė metų, kad oda būtų minkšta.

 

Parašykite komentarą