Šiomis dienomis metalinės tvoralentės siekia pasiūlyti tradicinę geležį, naudojant labiau prieinamą plieną ar oro sąlygas atsparų aliuminį, paprastai su tuščiaviduriais pikeetais, pagamintais taip, kad būtų panaši į tvirtus 12 cm kvadratinius strypus. Lengvesnės svorio plokštės yra kartu su tvirtinimo detalėmis, palengvinančiomis montavimą. Net klasikiniai „Gelex“ blizgūs dažai yra atnaujinti ilgalaikiu, daugiapakopiu miltelių dengimo procesu, kuris labai sumažina techninę priežiūrą. Kai restauravimo projektai reikalauja tikros geležies, amatininkas turi pasikliauti išgelbėta medžiaga, kurią galima išlydyti, kad būtų pakeista rankomis, todėl tikrosios kaltinės geležies tvoros yra nepaprastai brangios. Tai, kas šiandien parduodama kaip kaltinė geležis, dažnai yra kietas plienas (nors taip pat galima rasti kieto aliuminio). Pasirinktinis gamintojas gali sumaišyti medžiagas ir gamybos metodus, atsižvelgiant į biudžetą, suporuoti ketaus detales su tuščiavidurio plieno piketu, taupančiomis medžiagų sąnaudomis. Kai kurie aukščiausios klasės gamintojai naudoja formas ketaus tvoros plokštėse, kuriose yra Viktorijos laikų dekoratyvinių geležies dirbinių katalogų formų.

Pasidaryti pačiam ar pasamdyti profesionalą?

Jei esate patyręs „pasidaryk pats“ meistras, įmanoma surinkti ir (arba) montuoti tuščiavidurio aliuminio ar plieninės tvoras, jei neprieštaraujate kasti duobes ir pilti betoną. Leiskite profesionalui valdyti sunkesnį kietą plieną.

Kiek priežiūros?

Nedaug, palyginti su, tarkime, medinė tvora. Įbrėžimai ant plieno ar geležies turi būti atnaujinti dažais, kad būtų išvengta rūdžių.

Ilgaamžiškumo garantas?

Apsaugokite apdailą ir iš tuščiavidurio plieno galite gauti 20 ar daugiau metų. Kietojo plieno, ketaus ar vamzdinio aliuminio tvora gali laikyti visą gyvenimą.

Vamzdinis plienas

Plieno lakštai yra sulenkti į tuščiavidurius piketus, bėgius ir stulpus. Plokštės suvirinamos kartu, tada prisukamos į stulpus.

Nepaisant, po dažais, plienas gali subraižyti ir rūdyti.

Ieškokite: vienodai suvirintų dalių. Fiksuotos piketo viršūnės, pritvirtintos epoksidine derva ar suvirinimu, atrodo geriau nei prisukamos viršūnės, tačiau vėliau jų negalima pakeisti.

Montuoti kaip plieninius aptvarus į iš anksto surinktas plokštes ar gabalėlius, skirtus pastatyti „pasidaryk pats“ rinkinius su piketus, prisukamus į bėgelius.

 

 

Parašykite komentarą