Kelionės – labai smagi, turininga ir prasminga veikla. Tačiau suorganizuoti gerą kelionę nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Net jei turite daug patirties, vis tiek galite pridaryti klaidų, kažką pamiršti. Žinoma, kai keliaujate autobusais, daugybė dalykų padaromi greičiau ir paprasčiau. Tad pateikiame trumpą atmintinę, ką reikėtų daryti, kad pasinaudojus autobusų nuoma kelionė atitiktų net slapčiausius lūkesčius.

Pirmiausia – įvertinti kryptį

Žiema – metas, kurį kelionės pasirenka tik drąsiausi, labiausiai pasiryžusieji nuotykiams. Tačiau nereikia manyti, kad tokiu metu tai padaryti neįmanoma. Pirmiausia reikėtų įvertinti būsimos kelionės kryptį. Nepatariame keliauti ten, kur jūsų laukia stingdantis šaltis. Galite likti Europoje, tačiau geriau keliauti į, pavyzdžiui, Italiją, Ispaniją ir panašiomis kryptimis.

Žmonių kiekis – ypatingai svarbus

Tam, kad galėtumėte išsinuomoti autobusą ar mikroautobusą, būtina žinoti bent preliminarų keleivių skaičių. Juk nuo to tiesiogiai priklauso transporto priemonės dydis. Keliauti turi būti patogu. Žinodami skaičių, galėsite lengviau susiplanuoti ir kitus labai svarbius kelionės aspektus. Tai – ir nakvynės vieta, ir maitinimas.

Mikroautobusų ar autobusų nuoma pateisins lūkesčius, jei nuspręsite, ar kelionės metu sustosite pailsėti viešbučiuose, ar snausite pačioje transporto priemonėje. Be to, labai svarbu apsispręsti dėl maitinimo – verta žinoti, kad moderniuose dideliuose autobusuose įrengiamos atskiros virtuvės zonos, pritaikytos maistui gaminti. Taigi, tai – proga nemažai sutaupyti.

Pramogos? Pramogos!

Prailgti gali net ir keliasdešimt minučių trunkanti kelionė. Laimei, nuobodulio labai lengva išvengti. Viskas, ko reikia – išsiaiškinti poreikius. Ne tik savo, bet ir kitų bendrakeleivių – juk bendrą pramogą suorganizuoti paprasčiau ir pigiau.

Labai daug laisvalaikio galimybių suteikia net tie patys transporto priemonių nuomotojai. Pavyzdžiui, autobusuose ir mikroautobusuose rasite ne tik minėtą virtuvės zoną, bet ir vaizdo, garso įrangą. Tai – nuostabi proga surengti karaokės varžybas, linksmiausių filmukų peržiūrą ar tiesiog mėgautis gido pasakojimais. Šiuolaikiškų autobusų nuoma geras pasirinkimas ir dėl to, kad čia neretai prieinama speciali didžiulė mediateka – joje rasite ir spaudos leidinių, ir filmų, muzikos.

Kad ir ką bedarytumėte, svarbu įvertinti pačius esminius poreikius, be kurių kelionės planai tiesiog sugrius. Žinodami, kur ir kada keliausite, kiek jūsų bus, ką veiksite kelionės metu, kur valgysite ir ilsėsitės, lengviau numatysite įvairius galimus iššūkius, išvengsite klaidų. Taigi, atidumas, nuoseklumas – vertybės, kurios siekiant kelionės sklandumo pravers nuo pat pradžių iki galo.

Parašykite komentarą