Krosnelės – jaukumo, šviesos ir šilumos simbolis namams. Dažnai pasirenkamos kaip alternatyva židiniui – patrauklios kainos, nedidelės, lengvai sumontuojamos. Idealus pasirinkimas. Šiek tiek aprašysime esminius aspektus tiems, kurie šiuo metu svarsto apie šio šilumos šaltinio įsigijimą.

 

Veikimo principas. Paprastai gaminamos iš ketaus ir plieno, o šios medžiagos prisideda prie ilgalaikio šilumos išlaikymo, joms nekenkia itin aukšta temperatūra. O tai tiesiogiai susiję su savybe išlikti karštoms ilgą laiko tarpą, todėl sėkmingai perduoda šilumą kambariams. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ketaus krosnelės sunkesnės, kadangi metalo plokštės yra storesnės. Šiluma sukuriama ne tik iš naudojamų malkų, tačiau prie to prisideda ir tam tikros dujų savybės.

 

Ką apie tai turime žinoti?

 

Įrengimas. Įrengimą rekomenduojame palikti specialistams, nes šis procesas reikalauja tam tikrų žinių bei įgūdžių. Tačiau plieninių ir ketaus montavimas nėra toks sudėtingas, kaip, pavyzdžiui, mūrinių. Montuojant svarbu, kad šis šilumos šaltinis būtų pastatomas ant tam tikros dangos – svarbu, kad grindys būtų lygios ir nedegios. Skaičiuojama, kad specialaus pagrindo krosnelei plotas turėtų būti apytiksliai ketvirtadaliu didesnis, nei krosnelės pagrindo plotas.  Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į grindis, tačiau ir į sieną, prie kurios bus statomas šis įrenginys. Siena turėtų būti padengta degimui atsparia medžiaga. Vėliau ateina laikas montuoti dūmtraukį, kurį galima montuoti dvejais būdais: viršuje arba nugarinėje sienelėje. Svarbu nepamiršti apsaugoti ir tą vietą, kur dūmtraukis susiliečia su lubomis ar siena. Ant paties dūmtraukio montuojama apsauga nuo drėgmės bei nešvarumų.

 

Privalumai. Kaip jau prieš tai minėjome, jas paprasta įrengti, tačiau yra ir daugiau pliusų: draugiška kaina. Dėl palyginti žemos kainos, daugelis gali sau leisti jas įsirenginėti ir kuklesniuose namuose. Norintiems sutaupyti – tai tiesiog idealus variantas. Kitas dalykas, kuris nudžiugina pirkėjus – tai, kad įsigyjant šį pirkinį, neteks papildomai ieškoti detalių ir sukti galvos, kadangi parduodamos su pilna komplektacija. Kadangi kūrenama malkomis, nėra tokios didelės išlaidos, taip pat gerai ir pakankamai ilgai dega.

 

Tikimės, kad įvertinę visus privalumus ir trūkumus, įvertinę savo patalpų ypatumus, nesudėtingai išsirinksite savąjį šilumos šaltinį ir mėgausitės jaukumu bei komfortu.

 

 

 

Parašykite komentarą