Atsinešimas šuniuko į namus yra didelė atsakomybė, bet tai taip pat suteikia vertingos patirties. Pradėjus dresuoti naująjį šuniuką, svarbu tai padaryti kuo anksčiau, kad ateityje būtų galima tinkamai elgtis. Taigi, ką reikia daryti, kad pradėtumėte dresuoti savo šuniuką?

Pasirinkite mokymo metodą

Norėdami pradėti dresuoti savo šuniuką, svarbu pasirinkti mokymo metodą, atitinkantį jūsų vertybes ir tikslus. Yra daug skirtingų požiūrių į šunų mokymą, nuo pozityvaus pastiprinimo iki metodų, kuriuose daugiau naudojama bausmė. Svarbu apsvarstyti, ką norite pasiekti dresuodamiesi, ir pasirinkti patogų ir efektyvų metodą.

Nuspręskite dėl treniruočių tvarkaraščio

Tada nuspręskite dėl treniruočių tvarkaraščio. Šuniukai turi trumpą dėmesį, todėl geriausia, kad treniruotės būtų trumpos ir mielos.

Nustatykite treniruočių dažnumą

Pradėkite nuo penkių iki dešimties minučių užsiėmimų kelis kartus per dieną ir palaipsniui ilginkite šuniukui augant. Atminkite, kad šuniukai turi daug energijos, todėl svarbu suteikti daug fizinės ir psichinės stimuliacijos žaidžiant, pasivaikščiojant ir treniruojant.

Pagrindinės komandos

Dabar atėjo laikas pasirinkti keletą pagrindinių komandų, su kuriomis norite dirbti. „Sėskis“, „pasilik“ ir „ateik“ yra puikus pradžiamokslis, nes gali būti naudingas įvairiose situacijose. Pradėkite nuo vienos komandos vienu metu ir naudokite skanėstus bei pagyrimus, kad sustiprintumėte gerą elgesį. Kai jūsų šuniukas pradeda suprasti komandas, palaipsniui išblukinkite skanėstus ir labiau pasikliaukite pagyrimais.

Nustatykite ribas ir taisykles

Taip pat svarbu nuo pat pradžių nustatyti savo šuniuko ribas ir taisykles. Nuspręskite, kur jūsų šuniukas galėtų pailsėti, ir nustatykite taisykles, kur jis yra ir kur jam neleidžiama eiti. Nuoseklumas yra labai svarbus, todėl įsitikinkite, kad visi namų ūkio nariai laikosi tame pačiame puslapyje, kai kalbama apie taisyklių laikymąsi.

Dresuoti savo naują šuniuką gali būti daug darbo, tačiau tai taip pat labai smagu! Tiesiog būkite kantrūs, nuoseklūs ir, svarbiausia, turėkite gerą humoro jausmą. Galų gale, šuniukai retkarčiais gali susidurti su tam tikra bėda. Laimingos treniruotės!

Parašykite komentarą