Rotveileriai buvo veisiami , kad galvijus vežtų į rinką ir vežimus trauktų mėsininkams. Vėliau jie tapo vieni iš pirmųjų policijos šunų ir tarnavo kariuomenėje. Tačiau šie šunys taip pat yra populiarūs šeimos draugai ir globėjai, bet jų auginimas reikalauja atsargumo. Jie yra stiprūs ir energingi, tad reikalauja patyrusios priežiūros ir mokymo. Norintys auginti rotveilerius turėtų būti nuoseklūs ir energingi, o jų šuniukai taptų mylinčiais, ištikimais ir protingais draugais visam gyvenimui.

Tačiau, kaip ir bet kuriai šunų veislei, rotveileriams taip pat gali kilti sveikatos problemų visą gyvenimą. Todėl svarbu turėti gerą naminių gyvūnėlių draudimą, kad galėtumėte suteikti reikiamą priežiūrą savo šuniui bet kuriuo amžiumi.

Rotveilerių veislė

Rotveileris yra stiprus ir meilus šuo, primenantis mitinį graikų herojų Heraklį. Veislė kilusi iš Vokietijos ir buvo naudojama varyti galvijus ir vežti ūkininkų ir mėsininkų vežimus. Rotveilerių paveldas matomas jų krūtinėje ir raumeningame kūne. Kai jie juda, jie demonstruoja jėgą ir ištvermę, bet pažvelgęs į jų šiltas tamsiai rudas akis, matote švelnų, protingą, budrų ir bebaimį šunį.

Gerai užauginti rotveileriai yra ramūs ir pasitikintys savimi, paprastai nuošalūs su nepažįstamais žmonėmis, bet niekada nedrąsūs. Susidūrę su naujais žmonėmis ir situacijomis, jie demonstruoja „palauk ir pamatysi“ požiūrį. Jie gali sėkmingai dirbti ne tik policijos, kariuomenės ir muitinės srityse, bet ir kaip šeimos draugai bei gynėjai.

Rotveileriai turi natūralų instinktą apsaugoti savo šeimas ir gali būti labai įnirtingi ginantis. Todėl svarbu teikti jiems ankstyvą socializaciją, tvirtą, sąžiningą ir nuoseklų mokymą bei vadovavimą, taip pat užtikrinti reguliarų darbą. Jei to nepadarysite, rotveileriai gali tapti pavojingais chuliganais, o ne globėjais, kokiais jie turėtų būti.

Rotveileriai kelia riziką, jei nebuvo kruopščiai auginami ramaus, protingo temperamento, tinkamai socializuoti ir dresuoti. Jie gali tapti pernelyg saugūs ir pavojingi visiems, su kuriais susiduria, o ne tik blogiečiams. Todėl svarbu, kad rotveileriai turėtų lyderį, kuriuo jie pasitikėtų ir gerbtų, nesinaudodami pykčiu ar fizine jėga. Tai yra būtina, jei norite suteikti savo rotveileriui tinkamą vaidmenį šeimos globėju ir draugu.

Nors rotveileriai yra nuostabūs šunys, jie nėra tinkami visiems. Sėkmei auginant rotveilerius, reikalingas ne tik pasiryžimas dresūrai ir bendravimui su šunimi, bet ir susikalbėjimas su žmonėmis, kurie gali turėti išankstinę nuomonę apie šią veislę. Dėl keleto blogų patirčių su rotveileriais ir kitomis didelėmis veislėmis, kai kurie miestai uždraudė šią veislę. Nors tai neteisinga vertinimo praktika, tai yra realybė, su kuria turite susitaikyti, jei savo šeimoje turite rotveilerį.

Bet galite padaryti savo dalį, kad išpirktumėte veislės reputaciją, mokydami savo rotveilerį būti paklusniu ir gerbti žmones. Svarbiausia, nedarykite savo roveilerio tik kiemo šuniu ir neužmirškite jo. Jūsų rotveileris yra ištikimas ir nori būti su savo žmonėmis. Jei jam suteiksite reikiamą auklėjimą ir struktūrą, jūsų rotveileris taps vienu geriausių draugų, kuriuos galite turėti.

Rotveilerio priežiūra

Rotveileriams labai svarbu gyventi kartu su savo žmonėmis namuose. Jei šuo yra paliktas vienas kieme, jis gali tapti nuobodus, destruktyvus ir agresyvus. Nors rotveileriai yra dideli, jie yra ramūs ir neaktyvūs patalpose.

Svarbu turėti aptvertą kiemą, kad jūsų rotveileris būtų saugus nuo eismo, kitų žmonių ir gyvūnų. Taip pat svarbu, kad rotveileris nesukeltų problemų kitų žmonių ar gyvūnų patekimo į jūsų teritoriją atžvilgiu. Galite pasirinkti požeminę elektroninę tvorą, tačiau būtina turėti ženklą, įspėjantį nepažįstamus asmenis apie savo šuns teritoriją.

Rotveilerių energijos lygis yra skirtingas, todėl svarbu pasakyti veisėjui, kokio energijos lygio šunio norite, kad jis padėtų jums rinktis geriausią šuniuką, atitinkantį jūsų gyvenimo būdą. Vidutiniškai aktyviems rotveileriams pakanka trumpų pasivaikščiojimų kasdien, taip pat žaidimų su kamuoliais ar žygių. Energingesniems rotveileriams reikia ilgesnio pratybų laiko ir struktūrizuotos veiklos. Jie puikiai tinka paklusnumo varžyboms, terapijos darbui ir tradiciniam darbui, tokiam kaip vežimo traukimas. Taip pat jie gali dalyvauti parodose!

Svarbu treniruoti savo rotveilerį ir skatinti jo psichinę stimuliaciją. Jie mėgsta mokytis ir nori patikti savo savininkui. Tačiau kartais jie gali būti iššūkiai ir laikytis požiūrio „parodyk, kodėl turėčiau tai daryti“. Svarbu būti sąžiningiems, nuosėkliams ir tvirtiems, o jūsų rotveileris apdovanos jus už greitą mokymosi gebėjimą.

Treniruojant rotveilerį namuose svarbu laikytis tvarkaraščio, atsižvelgti į galimus nelaimingus atsitikimus ir naudoti teigiamą pastiprinimą, kai šuo elgiasi gerai.

Rotveilerių sveikatos problemos

Kaip ir kiti šunų veislės, rotveileriai taip pat gali kentėti nuo tam tikrų sveikatos būklių. Svarbu žinoti, kad ne visi rotveileriai susirgs šiomis būklėmis, tačiau yra keletas paplitusių sveikatos problemų, kurias verta žinoti, jei planuojate įsigyti šį šunį.

Jei nusprendėte įsigyti rotveilerio šuniuką, geriausia rinktis patikimą veisėją, kuris parodys tėvų sveikatos patikrinimus. Sveikatos patikrinimai patvirtins, kad šuo buvo išbandytas ir pašalintas nuo tam tikrų būklių.

  • Klubo displazija: tai paveldima būklė, kai šlaunies kaulas gerai neprilimpa prie klubo sąnario. Kai kuriems šunims jaučiamas vienos ar abiejų užpakalinių kojų skausmas ir šlubavimas, tačiau šuns, sergančio klubo sąnario displazija, diskomforto požymių galite nepastebėti. Šuniui senstant, gali išsivystyti artritas. Šunys su klubo sąnario displazija neturėtų būti veisiami. Jei perkate šuniuką, paprašykite veisėjo įrodymų, kad tėvai buvo ištirti dėl klubo displazijos ir neturi problemų. Klubo sąnario displazija yra paveldima, tačiau ją gali pabloginti aplinkos veiksniai, pvz., greitas augimas dėl kaloringos dietos arba traumos, patirtos šokinėjant ar nukritus ant slidžių grindų.
  • Alkūnės displazija: Alkūnės displazija yra paveldima alkūnės sąnario forma. Displazijos sunkumą galima nustatyti tik rentgeno spinduliais. Jūsų veterinaras gali rekomenduoti operaciją, kad išspręstų problemą, arba vaistus skausmui kontroliuoti.
  • Aortos stenozė / poaortos stenozė (AS / SAS): Šis dažnas širdies defektas kartais pastebimas rotveileriams. Aorta susiaurėja žemiau aortos vožtuvo, todėl širdis turi dirbti sunkiau, kad aprūpintų kūną krauju. Ši būklė gali sukelti alpimą ir net staigią mirtį. Tai paveldima būklė, tačiau jos perdavimo būdas šiuo metu nežinomas. Paprastai veterinarijos gydytojas kardiologas diagnozuoja šią būklę po to, kai aptinkamas širdies ūžesys.
  • Osteosarkoma: paprastai paveikianti dideles ir milžiniškas veisles, osteosarkoma yra agresyvus kaulų vėžys. Pirmasis osteosarkomos požymis yra šlubavimas, tačiau norint nustatyti, ar priežastis yra vėžys, šuniui reikės rentgeno spindulių. Osteosarkoma gydoma agresyviai, dažniausiai amputuojant galūnę ir chemoterapija. Gydydami šunys gali gyventi nuo devynių mėnesių iki dvejų metų ar ilgiau. Laimei, šunys gerai prisitaiko prie gyvenimo ant trijų kojų ir nepatiria tokių chemoterapijos šalutinių poveikių kaip žmonės, pvz., pykinimo ir plaukų slinkimo.

  • Skrandžio išsiplėtimas-volvulus (GDV), dar vadinamas pilvo pūtimu arba sukimu: tai gyvybei pavojinga būklė, kuri gali turėti įtakos dideliems giliakrūtiniams šunims, tokiems kaip rotveileriai, ypač jei jie šeriami vienu dideliu maistu per dieną, valgo greitai, geria didelius kiekius. vandens po valgio, o po valgio – energingai mankštintis. Kai kurie mano, kad taip gali nutikti ir pakeltas tiektuvas bei maisto rūšis. Tai dažniau pasitaiko vyresnio amžiaus šunims. GDV atsiranda, kai skrandis išsiplečia dujomis arba oru, o po to susisuka (torsionas). Šuo negali raugti ar vemti, kad išsivaduotų nuo oro pertekliaus skrandyje, o normalus kraujo grįžimas į širdį yra trukdomas. Nukrenta kraujospūdis ir šuo patiria šoką. Be skubios medicininės pagalbos šuo gali mirti. Įtariate pilvo pūtimą, jei jūsų šuniui išsiplėtė pilvas, jis gausiai seilėjasi ir nerimsta be vėmimo. Jis taip pat gali būti neramus, prislėgtas, mieguistas, silpnas ir greitas širdies susitraukimų dažnis. Svarbu kuo greičiau nuvežti savo šunį pas veterinarą.
  • Panosteitas (Pano): tai kartais vadinama “augimo skausmais”, nes dažniausiai pasireiškia šuniukams, kai jiems yra maždaug keturi mėnesiai. Pagrindinis simptomas yra šlubavimas. Dažnai reikia tik pailsėti, tačiau jei jūsų šuniukas pradeda šlubuoti, patartina jį patikrinti veterinarijos gydytojui.
  • Hipotireozė: Hipotiroidizmą sukelia skydliaukės hormonų trūkumas ir gali atsirasti požymių, įskaitant nevaisingumą, nutukimą, protinį nuobodumą ir energijos trūkumą. Šuns kailis gali tapti šiurkštus, trapus ir pradėti slinkti, o oda tampa kieta ir tamsi. Hipotireozė gali būti labai gerai valdoma kasdien vartojant skydliaukės pakaitinę tabletę. Gydymas vaistais turi būti tęsiamas visą šuns gyvenimą.
  • Alergija: Alergija tam tikram maistui nustatoma ir gydoma pašalinant tam tikrus maisto produktus iš šuns raciono, kol bus nustatytas kaltininkas. Kontaktinę alergiją sukelia reakcija į kažką, kas liečia šunį, pavyzdžiui, patalynę, blusų miltelius, šunų šampūnus ar kitas chemines medžiagas. Jie gydomi nustatant ir pašalinant alergijos priežastį. Įkvėpimo alergiją sukelia ore esantys alergenai, tokie kaip žiedadulkės, dulkės ir miltligė. Tinkamas vaistas nuo alergijos įkvėpimo priklauso nuo alergijos sunkumo. Ausų infekcijos yra dažnas inhaliacinių alergijų šalutinis poveikis.

Autorius Redaktorius

Parašykite komentarą