Amerikietiški bobteilai yra žinomi dėl savo trumpų uodegų, tvirtos išvaizdos ir žaismingų asmenybių. Dėl savo meilių ir draugiškų asmenybių jie buvo vadinami kačių veislių „auksiniais retriveriais“. Šios katės mėgsta būti šalia žmonių ir yra mielos, švelnios prigimties, todėl jos yra nuostabios kompanionės.

Amerikos trumpauodegė katė yra gana reta veislė. Kadangi jos laikomos retomis, šios katės gali kainuoti apie 500–1000 EUR iš gerbiamo veisėjo.

Išvaizda

Amerikos bobteilą pirmiausia galite atpažinti pagal uodegą. Šių kačių uodega yra stamboka, kuri yra tik maždaug trečdalis įprastos katės uodegos ilgio. Dviejų uodegų nėra visiškai vienodų, tačiau jos paprastai yra 2,54–10,16 cm ilgio ir gali būti tiesios, sulenktos arba sumuštos išilgai krašto, atsižvelgiant į veislės standartą.

Amerikos trumpauodegė yra natūraliai paplitusi kačių veislė, kuri išsiskiria savo laukine, tvirta išvaizda. Ši veislė gali būti trumpaplaukė arba ilgaplaukė, su tankiu arba ilgu, gauruotu kailiu. Šios katės būna įvairių spalvų ir raštų. Amerikos trumpauodegė yra labai besišerianti veislė.

Amerikos trumpauodegė turi dideles, giliai įleistas akis, kurios yra migdolo formos ir gali būti bet kokios spalvos. Jos turi ilgas užpakalines kojas ir didelį, atletišką kūną, kuris paprastai sveria nuo 3,18 iki 7,26 kg. Šios katės kartais bręsta lėtai ir gali užtrukti ilgiau nei įprastai katei, kad sulauktų pilnametystės, maždaug 2–3 metų.

Temperamentas

Amerikietiški bobteilai dažnai apibūdinami kaip mieli, meilūs ir paklusnūs. Šie augintiniai yra puikūs kompanionai ir katės, puikiai sutaria su vyresniais vaikais ir draugiškais žaidimų draugais.

Sarah Wooten, DVM sako, kad „Amerikos bobteilai yra žinomi kaip katės, kurios elgiasi labiau kaip šunys nei kaip katės. Jie yra labai draugiški, socialūs, smalsūs, gerai bendrauja su vaikais ir užmezga gilius ryšius su savo žmonėmis.“

Amerikietiški bobteilai yra protingi, todėl juos reikia išlaikyti protiškai ir fiziškai aktyvius. Būkite pasiruošę, kad jūsų katė čirškis ir triliuos, rodydama norą žaisti vienas prieš vieną.

Sarah Wooten teigia, kad „Potencialūs savininkai turėtų būti pasiruošę suteikti aukšto lygio pramogas, tokias kaip laipiojimo galimybės, žaidimai, galvosūkiai, žaislai, mokymas, daug žmonių bendravimo ir net vaikščiojimas pavadėliu. Šioms katėms reikia tokio pat dėmesio ir fizinės veiklos, kaip ir sveikam jaunam didelio dydžio šuniui.“

Labiausiai iš visko amerikietiški bobteilai nori mylėti jus ir gauti jūsų meilę! Jei ieškote malonaus augintinio kompaniono, ši veislė puikiai tiks. Šios švelnios katės puikiai tinka šeimai.

Amerikos trumpauodegių kačių priežiūra

Jūsų amerikietiško bobteilo priežiūros poreikiai yra gana paprasti. Kadangi ši veislė turi gana tankų kailį, jį reikia valyti kartą ar du per savaitę, kad būtų išlaikytas lygus ir sveikas. Būtina reguliariai kirpti nagus ir dažnai valyti ausis. Sarah Wooten sako, kad amerikiečių bobteilams taip pat reikia reguliariai valyti dantis, bent jau kelis kartus per savaitę.

Kadangi šios katės yra protingos, jos paprastai lengvai mokosi atlikti paprastas užduotis, pvz., naudoti kraiko dėžę ar draskyklę. Jų taip pat galima išmokyti žaisti atsinešimo žaidimus ir vaikščioti ant diržų, be to, jie turi būti įtraukti į įvairius interaktyvius žaislus. Socializacija su šia draugiška veisle turėtų būti paprasta. Amerikietiški bobteilai, anksti supažindinti su žmonėmis ir naminiais gyvūnais, paprastai yra lengvai pritaikomi ir draugiški su nepažįstamais veidais.

Jūsų amerikietiškas bobteilas turėtų būti šeriamas aukštos kokybės kačių maistu, kurį rekomendavo veterinaras. Būkite atsargūs ir nepermaitinkite savo katės, kad išvengtumėte nutukimo.

Parašykite komentarą