Šunų mityba – kuo šerti šunį?

Prieš įsigyjant gyvūną ar planuojant keisti jo mitybą dėl įvairių aplinkybių, svarbu išsiaiškinti kokie yra šuns poreikiai ir kokia apskritai yra šuns prigimtis.

Lygiai taip pat kaip ir žmonių kūdikiai nevalgo to paties maisto, kurį valgo suaugusieji, taip ir maži šuniukai neturėtų būti maitinami taip, kaip suaugę šunys. Įvairios medicininės sąlygos taip pat pateisina tam tikrus šunų maisto pasirinkimus, kurie varijuojami per visą šuns gyvenimą. Tad yra labai svarbu tam tikrus veiksnius turėti omenyje auginant šunį ar kitą gyvūną.

Viena iš sparčiausiai augančių gyvūnų pramonės šakų yra gyvūnų ėdalo (sauso, konservų, papildų) gamyba. Nors vis dar dažniausiu šunų savininkų pasirinkimu lieka sausas, konservuotas ar pusiau sausas ėdalas, tačiau tai nėra vieninteliai pasirinkimai. Šiuolaikinėse žiniasklaidos priemonėse jau galima rasti nemažai informacijos apie tai, kokie yra gyvūnų šėrimo variantai, kokia pasiūla ir kas yra geriausia jūsų augintiniui. Sparčiausiai populiarėjančios sveikos šunų mitybos šakos šiuo metu yra RAW (šėrimas žalia mėsa) ir BARF (šėrimas žalia mėsa ir daržovėmis). Tačiau šios gyvūnų šėrimo metodikos neretai yra iškraipomos ir suprantamos kaip “šėrimas viskuo, kuo minta žmogus ir kas yra šaldytuve” bei taip pat klaidingai susiformavusi, tarybiniu laikmečiu prigijusi nuomonė, jog šuniui sveikiausia yra košė su įvairiais virtos mėsos ar kito maisto priedais.

Tačiau nors vis dar populiariu žmonių pasirinkimu išlieka patogiai supakuoto sauso, konservuoto dietinio šunų ėdalo pasirinkimas, svarbu žinoti, kad daugelyje tokių gaminių yra gausu priedų, kurių šunų ir kitų gyvūnų organizmas nesugeba įsisavinti. Pastebėta, kad tradicinių, minėtų šunų ėdalo variantų paklausa labai išaugo. Žinoma, padidėjo ir pasiūla, kuomet kiekvienai atskirai ligai rekomenduojamas vis skirtingas šunų ėdalas. Tačiau pasirinkimo kiekis ir kokybė dažnai yra nesuderinami dalykai.

Šiuo metu galima rasti šių rūšių maisto produktų, skirtų šunims įvairioms gyvenimo situacijoms: alergijos mažinimui, artrito malšinimui, veislės poreikių atitikimui, dantų priežiūrai, diabeto kontrolei, besilaukiančioms, maitinančioms kalėms, vyresnio amžiaus gyvūnams, svorio reguliavimui ir nemažai kitų.

Kai kurie iš šių maisto produktų, kurie iš anksto yra supakuoti ir turi ilgą galiojimo laiką, vis dar vadinami “visiškai natūraliais” arba sukurtais pagal organines formules.

Šunų maistas, kurio sudėtyje yra didžiulė sudedamųjų dalių įvairovė, buvo sunkiai aptinkamas ar įperkamas. Tačiau dabar štai turime šunų ėdalą su antiena, ėriena, lašiša, elniena, buivolo mėsa, triušiena ir kitomis sudedamosiomis dalimis, kurių, tiesą sakant, ne kiekvienų švenčių metu ir žmogus paragauja. O kur dar įvairūs maisto papildai, vitaminai…

Taigi, prieš įsigyjant šunį ar kitą gyvūną, svarbu išsiaiškinti kuo įprastai jis minta, kokia jo organizmo sandara ir kas jam geriausiai tinkama. Konkrečiai šunys – mėsėdžiai gyvūnai ir daugelio augalinio maisto jų organizmas neįsisavina. Todėl parenkant šunų mitybą, svarbu atsižvelgti ne tik į savo komfortą, tačiau ir į šuns sveikatą ateityje.

By andris

Parašykite komentarą