Riebalų skirtuvas

Kaip žinote, riebalų gaudyklės yra naudojamos tam, kad būtų atskirti riebalai nuo bendrųjų buitinių nuotekų ir neužsikimštų vamzdynai, nuotekų valyklos, vamzdžių sienelės neapliptų riebalais ir taip vamzdžiai būtų apsaugoti nuo korozijos ir panašiai. Taigi visos apgyvendinimo ar maitinimo įstaigos, o taip pat ir aliejaus ar muilo pramonė, privalo įsirengti riebalų gaudykles ir išventi galimų pasėkmių. Riebalų gaudyklės gali būti montuojamos įvairiausiose vietose, pradedant nuo kaimo turizmo sodybose esančių įstaigų, fabrikų ir baigiant senamiesčiuose. Tačiau kyla klausimas kaip įrengti riebalų gaudykles senamiestyje, juk ten nėra teritorijos, kur būtų galima užkasti talpyklą ir sėkmingai ją sumontuoti. Na bet valymo įrenginių gamintojai rado būdą kaip tai išspręsti ir buvo sukurtas antžeminių riebalų skirtuvų modelis, kuris leidžia riebalų gaudykles montuoti pastato viduje ir nereikalauja užkasimo po žeme. Veikimo principas yra paprastas – tokio pat veikimo riebalų gaudyklės, tik naudojimas, aptarnavimas ir priežiūra gali būti atliekama pastato sandėliuke, kur bus statoma riebalų gaudyklė. Taigi toks gamintojų sprendimas suteikė galimybę riebalų gaudykles įsirengti ten, kur tik klientas nori nepriklausomai nuo veiklos vykdymo vietos.

Valymo įrenginiai: kuo skiriasi nuotekų valymo įrenginys ir riebalų gaudyklės?

Visi valymo įrenginiai turi vieną bendrą tikslą – išvalyti nuotekas, atskirti ir išfiltruoti tai, kas neturi patekti į aplinką. Buitinių nuotekų valymo įrenginys valo bendrąsias nuotekas ir neleidžia teršalams pakliūti tiesiai į gamtą, naudojamas ten, kur nėra galimybės nutiestį bendrą miesto vandentiekį. Na o iebalų gaudyklės taip pat valo bendrąsias nuotekas, bet jų pagrindinis tikslas yra atskirti riebalus bei organinės kilmės aliejus nuo bendrųjų nuotekų. Šie įrenginiai statomi ten, kur yra didelis riebalų kiekis nuotekose ir kur kemšasi vamzdžiai dėl riebalų pertekliaus. Šie įrenginiai kaip ir abu valo nuotekas, bet jie turi savo unikalių savybių ir yra pritaikomi pagal reikalingumą. Įrenginiai montuojami panašiu principu: įkasami į žemę, aptarnaujami 1-3 kartus per metus arba tuomet, kada reikia, turi signalizatorių, kuris informuoja apie gedimą ar panašiai. Taigi, tiek nuotekų valymo įrenginys, tiek riebalų gaudyklė yra reikalingi tam, kad mūsų aplinka būtų švaresnę ir galėtume išsaugoti florą bei fauną.

Kaip atrodo nuotekų valymo įrenginys?

Paprastai nuotekų valymo įrenginys yra gaminamas iš juodo polietileno (bet žinoma gali būti ir kitokių spalvų: mėlynas, baltas, pilkas, raudonas) ir formuojamas didelis ritinio formos gaminys su viena ar keletu aptarnavimo šachtų. Įrenginiai būna gan dideli ir sunkūs, tad rankomis jo paimti nelabai pavyktų. Paprastai talpyklos būna gan panašios, bet skiriasi jų dydis ir tai, kas yra jų viduje. Kuo didesnis įrenginio našumas – tuo didesnė talpykla turi būti, taip pat kuo giliau po žeme bus kasama – tuo storesnė talpyklos sienelė turės būti ir tuo jis bus sunkesnis.

Parašykite komentarą