Strategija yra vienas iš svarbiausių valdymo elementų kiekvienai įmonei, kuri nori pasiekti verslo sėkmę. Ji glaudžiai susijusi su verslo planu, t. y. tikslų ir uždavinių sąrašu, papildytu jų pelningumo apskaičiavimu. Verslo planas padės suprasti, ar planuojama veikla duos pakankamai pelno, kad būtų padengtos visos įmonės išlaidos. Pardavimo strategija bei verslo planavimas ir plėtra yra pagrindiniai valdymo elementai bet kurioje įmonėje, kuri nori sėkmingai veikti rinkoje, todėl patartina pasinaudoti ekspertų patirtimi optimizuojant pagrindinius jūsų veiklos procesus

Verslo mentorystė – kas tai yra ir kam ji skirta?

Jei ketinate įsteigti komercinę įmonę, bet nerimaujate, kad su šia verslo forma susiję formalumai ir sudėtingos procedūros jus priblokš, galite pasinaudoti patyrusio verslo mentoriaus, galinčio padėti jums įveikti šios verslo rūšies vingius, paslaugomis. Verslo mentorystė taip pat yra puikus sprendimas žmonėms, kurie jau vykdo savo verslą, tačiau jų strategija nėra veiksminga ir jie norėtų ką nors pakeisti, tačiau nežino ką.

Kas yra verslo mentorystė?

Mentorius – tai asmuo, kuris daug metų dirbo vadovaujantį darbą įmonėse arba sėkmingai vadovavo savo verslui. Remdamasis savo žiniomis ir patirtimi, jis padeda patarimais ir nurodo konkrečius sprendimus. Verslo konsultavimas gali būti naudojamas sprendžiant konkrečius verslininko iššūkius arba kuriant bendrą įmonės strategiją. Todėl galima sakyti, kad naudodamiesi mentoriaus paslaugomis vadovaujatės principu, kad geriau mokytis iš geriausių, nei patiems ieškoti sprendimų tamsoje. Naudojimasis mentorystės paslaugomis rodo verslininko brandą, kuris taip taupo nervus ir laiką, bei siekia geriausių rezultatų savo verslui. Teorinės žinios, kurias galite rasti knygose, ne visada tinkamos tikrovėje. Tikėtina, kad mentorius per savo ilgą karjerą jau yra išbandęs daugybę verslo strategijų ir patars, kuri iš jų geriausiai pasiteisins jūsų atveju.

Kuo naudinga mentoriaus pagalba?

Kai valdote savo verslą, esate į jį labai įsitraukęs, todėl objektyviai vertinti gali būti sunku. Mentorius gali padėti jums naujai pažvelgti į situaciją, įvertinti jūsų verslo galimybes ir grėsmes bei pasiūlyti geriausius sprendimus. Įmonės, kurios naudojasi mentorių pagalba, ne tik greičiau auga ir pritraukia daugiau klientų, bet ir didina pelną bei optimizuoja procesus.

Parašykite komentarą