Abisinijos katė dažnai yra spalvinga katė su ryškiu kailiuku, vidutinio dydžio ir karališkos išvaizdos; lankstūs, kieti ir raumeningi, uoliai aktyvūs ir gyvai domisi aplinka. Jie dažnai yra gerai subalansuoti temperamentiškai ir fiziškai.

Gyvenimo trukmė: 9 – 15 metų
Spalvos: mėlyna, pilkai šokoladinė / ruda / gelsvos spalvos
Ūgis: 20 – 26 cm
Svoris: 3,6 – 5,4kg

Temperamentas

Atrodo, kad ji visada juda, ji retkarčiais sulėtins greitį, kad susirangytų šalia jūsų ant sofos ar lovoje. Nors ir nepriklausoma, jai geriausiai sekasi su kitu Aby kompanionu, kad atitiktų aukštą aktyvumo lygį, kol esate toli. Abisinijos katė mėgsta jūsų dėmesį ir pagarbius vaikus, puikiai sutaria su katėms draugiškais šunimis, taip pat su kitais augintiniais, pavyzdžiui, didelėmis papūgomis ir šeškais.

Priežiūra

Abisinijos katė labai nesišeria, todėl priežiūra turėtų būti paprasta. Kartą per savaitę pašukuoti tikrai užteks. Tačiau jiems patinka malonus glostymas, todėl kasdienis glostymas gali būti puikus būdas sutarti su Abisinija ir išlaikyti gerą jos kailio formą. Be to, maudyti kartą per mėnesį yra naudinga ir gali būti gana paprasta, jei jie bus supažindinti su juo kaip kačiukai.

Sveikata

Nors atsakingi veisėjai daro viską, kad ištirtų ir pašalintų genetines sveikatos problemas, katėms vis tiek gali išsivystyti tam tikros ligos ar būklės. Abisiniečiai gali turėti didesnę riziką:

  • Ankstyva periodonto liga
  • Hiperestezijos sindromas
  • Girnelės liuksas
  • Progresuojanti tinklainės atrofija
  • Piruvato kinazės trūkumas
  • Inkstų amiloidozė

Parašykite komentarą