Kyla klausimas kodėl verta dresuoti šunis?

Dresūra yra esminė šuns nuosavybės dalis ir gali būti pradėta bet kuriame amžiuje. Treniruotės ugdo pasitikėjimą, suteikia psichinę stimuliaciją ir stiprina žmogaus ir gyvūno ryšį. Šunys visada mokosi. Niekada nevėlu pradėti treniruotis. Dresūra gali būti naudinga šunims, kurie jaučia nerimą arba yra baikštesnės asmenybės. Tai suteikia pasiekimo jausmą ir suteikia galimybę bendrauti su savo keturkojais šeimos nariais. Tai sustiprina ryšį su savo šunimis per teigiamą dėmesį. Be to, jie gali leisti laiką su mumis, ko nori dauguma šunų, būti šalia mūsų. Psichinė stimuliacija yra svarbi bendros šuns gerovės dalis. Tai taip pat svarbu, kaip ir kasdieniai fiziniai pratimai. Kai lauke per šalta arba lyja, mūsų nuobodžiaujantiems šunims gali prireikti pagrindinių mokymo įgūdžių viduje. Arba, jei jūsų šuo turi apriboti mankštą dėl traumos arba po operacijos, būtina psichinė stimuliacija, kad jis liktų užimtas.

Mano šuo žino pagrindines komandas, kodėl man reikia jį mokyti?

Jei jūsų šuo išmoko sėdėti ir likti, gali būti naudinga išbandyti ką nors naujo. Priešingai nei sakoma, seną šunį galite išmokyti naujų triukų!

Kada turėčiau pradėti dresuoti savo naują šuniuką?

Rekomenduojama pradėti bendrauti ir dresuoti savo šuniuką iškart, kai tik parsivežate jį namo. Kai kurie veisėjai rekomenduoja palaukti, kol šuniukas baigs vakcinų seriją. Tačiau tai jau per vėlu! Kai šuniukai yra nuo 6 iki 16 savaičių amžiaus, jie yra idealioje vystymosi stadijoje, kad galėtų bendrauti su visais mūsų pasaulio aspektais. Tai reiškia, kad reikia tyrinėti naujus žmones, naujus šunis, naujas kates ir naujas vietas. Be to, jauni šunys išgyvens paauglystės fazę nuo 8 iki 18 mėnesių, kai bendravimas ir dresūra gali būti svarbios priemonės, padedančios išlaikyti jūsų šunį draugišką ir laimingą, kai jie išgyvena „paauglystės metus“.

Rekomenduojama dresūros metodika

Pageidautinas mokymo metodas yra teigiamas sustiprinimas. Tai reiškia, kad apdovanojate savo šunį už tai, kad jis padarė ką nors „teisingai“. Atlygis gali būti skanūs skanėstai, mėgstamas žaislas ar pagyrimai. Mokymo metodai, kuriuose naudojamos bausmės, gali pabloginti „blogą“ elgesį ar net sukelti agresiją. Geriausia kreiptis pagalbos į profesionalų trenerį. Jis arba ji gali rekomenduoti konkrečią klasę arba individualius užsiėmimus.

Parašykite komentarą