Kodėl svarbu kirpti šuns nagus?

Kai šuns nagai tampa per ilgi, tai gali sukelti skausmą ir kitas rimtas problemas. Laikui bėgant jūsų šuniui gali atsirasti stuburo ir laikysenos problemų (pvz., keistai sėdėti ar stovėti) dėl dažnai keičiamo svorio dėl peraugusių nagų. Per ilgi nagai gali net sukelti sunkumų vaikščioti, šlubuoti ar rimtai susižaloti; ypač jei jie tokie ilgi, kad liečia žemę. Apskritai, per ilgi nagai gali apriboti jūsų šuns judesius. Kai tik jūsų šuns nagai paliečia žemę ir užauga už jūsų šuns letenos, laikas imtis veiksmų!

Kaip žinoti, kada kirpti šunų nagus

Kai jūsų pūkuotas draugas stovi priešais jus, priekines kojas po pečiais, patikrinkite jų nagus. Ar jie liečia žemę? Jei taip, tada jie per ilgi. Ir jei girdite savo šuns nagų spragtelėjimą arba matote, kad jie pasisuka į šoną, laikas kirpti. Idealiu atveju turėtumėte turėti galimybę įstumti popieriaus lapą tarp šuns nagų ir grindų.

Kaip karpyti šuniui nagus?

1 žingsnis:

Paruoškite įrangą

  • Šunų nagų kirpimo mašinėlės / žirklės / šlifuoklis
  • Žibintuvėlis (tamsiems nagams)
  • Pasirinktinai: letenų balzamas

Kai viskas bus paruošta, sutvarkykite savo šunį patogiai ir galima pradėti. Jei jūsų šuo yra šiek tiek nervingas, nuraminkite jį sausainiais ar papildomais apkabinimais. Tai suteiks jiems saugumo jausmą, kai pradėsite kirpti nagus.

2. žingsnis

Pažiūrėkite kiek reikės kirpti

Būkite ypač atsargūs spręsdami, kur pjauti, nes šunų nagus aprūpina kraujas. Atsitiktinis įkirpimas netinkamoje vietoje gali sukelti daug skausmo. Lengviau rasti tinkamą diapazoną šunims su skaidriais arba šviesiais nagais, o su tamsiais nagais gali būti šiek tiek sudėtingiau. Laimei, žibintuvėlis gali padėti geriau matyti kraujo tiekimo sritį.

Visuomet pjaukite lygiagrečiai

3. Žingsnis

Laikas pradėti kirpimą. Kuomet jūsų šuo yra atsipalaidavęs ir jūs turite pasiruošė  jau įrangą, pats laikas pradėti nagų kirpimą. Apkarpykite eidami mažais žingsneliais vienu metu ir, jei reikia, duokite skanėstus, kad jūsų šuo jaustųsi patogiai. Jei viso proceso pabaigoje nėra kraujo ir jūsų šuo elgiasi taip, lyg nieko nebūtų nutikę, jūs viską padarėte teisingai!

Patarimas: baigę kirpti, galite sušvelninti odą aplink nagus su letenų balzamu. Tai neprivaloma, bet gali paguosti jūsų šuniuką. Nukirpkite plaukus tarp letenų, kad rezultatai būtų puikūs.

Nepamirškite vėliau duoti šuniukui skanėsto. Tik taip elgdamasis jūsų šuo gali susieti „nemalonią nagų kirpimo procedūrą“ su kažkuo teigiamu ir tai gali sumažinti baimę.

Šuns nagų kirpimas, kuomet jie peraugę

Jei turite šunį, kuris turi labai ilgus nagus, tuomet rekomenduojame viską atlikti pagal pateiktą vaizdo medžiagą. Jei bijote, kad galite blogai nukirpti, tuomet rekomenduojame kreiptis į veterinarą.

Kaip sustabdyti šuns nago kraujavimą?

Net jei esate labai atsargus, visada gali būti, kad šio proceso metu kažkas nepavyks. Auksinė taisyklė: nepanikuokite, jei ant savo šuns nago pamatysite šiek tiek kraujo. Verčiau stenkitės sustabdyti kraujavimą ir neleiskite nešvarumams patekti į žaizdą, kad išvengtumėte infekcijų. Jei po 30 minučių kraujavimas nesustoja, kreipkitės į veterinarą.

Jei negalite susisiekti su veterinarijos gydytoju ir turite veikti greitai, ant žaizdos (-ių) naudokite vidurių užkietėjimo miltelius arba pieštuką (parduodama kiekvienoje vaistinėje). Jei neturite stropinių miltelių ar pieštuko ir negalite apsilankyti vaistinėje, pabandykite uždėti ledo kubelių.

Kaip dažnai reikia kirpti nagus?

Tarkime šunims, kurie yra įpratę vaikščioti ant minkštos žemės (pvz., Parkuose ar miškuose), gali būti sunkiau kontroliuoti savo nagų ilgį, palyginti su šunimis, kurie vaikšto ant kietos žemės (betono ar asfalto). Be to, tai nėra vienintelis veiksnys. Šuns nagų pjovimo reikalavimams taip pat turi įtakos:

  • Genetiniai veiksniai
  • Šunų veislė
  • Maitinimo įpročiai
  • Kiek aktyvus yra jūsų šuo

Tačiau rekomenduojame kirpti šuns nagus kas 2 savaites, kad išlaikytumėte idealų nagų ilgį. Be to, kuo daugiau karpysite jų peraugusius nagus, tuo labiau kraujagyslė trauksis atgal į leteną. Todėl labai svarbu dažnai kirpti šunų nagus.

Parašykite komentarą