Aukštis: 69 – 86 cm
Svoris: 36,2 – 63,5 kg
Gyvenimo trukmė: 10-12 metų
Spalvos: Balta
Temperamentas: Nuožmiai ištikimas, protingas, drąsus, saugus, nepriklausomas

Akbash

Akbash yra turkų darbinis šuo. Visų pirma, jis naudojamas kaip gyvulių globėjas, o tai reiškia, kad jis buvo naudojamas apsaugoti avis ir kitus gyvulius nuo plėšrūnų ir net galimų vagių. Deja, šį apsauginį pobūdį gali būti sunku valdyti kaip naminių gyvūnėlių savininkui. Akbash yra atsargus su nepažįstamais žmonėmis ir stebės bei tyrinės juos, kad įsitikintų, jog jie nekelia grėsmės. Vis dėlto veislė užmezga labai glaudų ryšį su savo žmonių šeima ir gali būti mylinti ir ištikima kompanionas. Akbash reikės ankstyvos ir nuolatinės socializacijos, kad būtų užtikrinta, jog visi nepažįstami žmonės nebūtų laikomi pavojingais. Taip pat reikės reguliarių ir nuoseklių mokymų. Laimei, tai protinga veislė ir ją reikės kontroliuoti. Nepaisant to, kad akbašas yra didelis šuo, jam nereikia daug mankštintis, tačiau bus naudinga turėti kiemą, kuriame galėtų sėlinti. Jis gali nesusitvarkyti su kitais šunimis, paprastai nesiseka bute ir labiau mėgsta vėsų, o ne karštą orą.

Temperamentas ir intelektas

Akbašas yra dviejų temperamentų šuo. Su šeima jis yra pasitikintis ir meilus: mylintis. Su nepažįstamais žmonėmis jis yra nepasitikintis ir galbūt net agresyvus. Kaip potencialus savininkas, turite būti tikri, kad galite valdyti abi veislės puses, o tai paprastai reiškia, kad jam suteikiamas autoritetingas, bet ne žiaurus mokymas. Turėsite tai išlaikyti visą šuns gyvenimą. Nors akbašas nereikalauja daug mankštos, jo dydis ir noras klaidžioti ir sėlinti reiškia, kad veislė nėra tinkama gyventi bute. Jam bus naudinga turėti lauko erdvę.

Sveikata

Akbash veislė yra linkusi į kai kurias tas pačias sąlygas, su kuriomis gali susidurti ir mastifai, nes yra tolimų giminių. Nors dauguma yra sveiki, kai kurie gali turėti keletą sveikatos problemų, todėl svarbu tinkamai prižiūrėti ir reguliariai tikrintis veterinarą.

  • Klubo displazija
  • Hipotirozė
  • Išsiplėtusi kardiomiopatija
  • Skrandžio sukimasis (išsipūtimas)

Priežiūra

Kaip ir visi šunys, turėtumėte sekti savo Akbash reguliarius veterinarinius patikrinimus, kad anksti pastebėtumėte sveikatos problemas. Jūsų veterinarijos gydytojas gali padėti jums sukurti priežiūros rutiną, kad jūsų šuo būtų sveikas. Akbašas yra linkęs priaugti svorio, ypač dėl mažo energijos lygio. Įsitikinkite, kad jūsų šuo bent kartą pasivaikščioja nuo pusvalandžio iki valandos, sumaišydamas keletą gerų, aktyvių žaidimų ir trumpesnių pasivaikščiojimų. Kasdien tikrinkite, ar jų ausyse nėra šiukšlių ir kenkėjų, ir išvalykite, kaip rekomendavo veterinaras. Nukirpkite šuns nagus, kol jie netaps per ilgi – paprastai kartą ar du per mėnesį. Jie neturėtų spausti prie grindų. Jūsų kirpėjas gali padėti šiuo klausimu.

Parašykite komentarą