Aukštis: 16 – 25 cm
Svoris: 1,8 – 4kg
Gyvenimo trukmė: 13-15 metų
Spalvos: juoda, kreminė, balta, ruda
Tinka gyventi: Bute, šeimoms su vyresniais vaikais, senjorams, vienam asmeniui
Temperamentas: Žaismingas, gyvas, protingas, meilus, budrus, energingas, užsispyręs.

Affenhuahua

Affenhuahua yra mišrių veislių šuo – čihuahua ir afenpinčerių šunų veislių mišrūnas. Šie mažyčiai, įžūlūs ir labai energingi šuniukai paveldėjo keletą geriausių savo abiejų tėvų savybių. Affenhuahua taip pat kartais vadinama Affen Chi. Nepaisant jų kaip dizainerių veislės statuso, šiuos mišrių veislių šunis galite rasti prieglaudose ir gelbėjimo įstaigose, todėl įsigykite! Nepirkite! Šie kompaktiški, mieli šuniukai yra puikūs daugiabučio šunys aktyviems miesto gyventojams, nors jie taip pat gali augti ir pas vieną asmenį, mažame name arba bute.

Svarbu žinoti prieš įsigyjant

Prieš parsinešdami namo Affenhuahua šuniuką, turėtumėte žinoti, kad šie šunys yra labai reiklūs dėmesio. Jie visada nori būti šalia savo šeimininkų. Jei dažnai esate išvykę iš namų, Affenhuahua gali būti jums netinkama veislė. Jie taip pat yra sudėtinga veislė pradedančiajam šunų savininkui, nes turi nepriklausomą ir užsispyrusį pobūdį, kuris dresuojant gali būti labai varginantis. Vieną minutę jie bus klusniausias šuo, klausantis kiekvieno jūsų komandos, o kitą akimirką jie prarado susidomėjimą ir tiesiog nueis, kad ir kiek maldautumėte. Žinoma, tai gali būti įveikta taikant teisingus treniruočių metodus, tačiau nepatyrusiam savininkui tai gali greitai tapti neįveikiama. Tačiau dėl šios nepriklausomos, bebaimės ir pasitikinčios prigimties ši veislė yra tokia patraukli, o tai tikrai linksmi, džiaugsmingi šunys, kurie jūsų namuose atneš juoko ir pramogų.

Affenhuahua temperamentas ir intelektas

Affenhuahua yra draugiškas ir meilus šuniukas, kuris nemėgsta nieko daugiau, kaip tik būti su savo šeimininkais, todėl jie kenčia nuo didžiulio atsiskyrimo nerimo, kai ilgą laiką bus palikti vieni. Jei didžiąją dienos dalį esate išvykę, tai tikrai ne jums ši veislė. Affenhuahua yra tipiški Velcro šunys, kurie trokšta dėmesio ir bendravimo su savo savininkais, nepaisant jų nepriklausomybės ir nuošalumo reputacijos. Jie yra protingi maži šunys, puikiai jaučiantys savo aplinką ir aplinką, ir nors kartais jie gali būti laimingi darydami savo darbus, greitai pastebėsite, kaip jie žino apie jūsų buvimą, nes seka savo šeimininkus nuolatos. Tai energingi šunys, kurie vieną minutę gali spurtuoti ir komiškai žaisti, o kitą – prisiglausti su jumis ant sofos, o šie trumpi energijos pliūpsniai gali užklupti bet kurią akimirką!

Sveikata

Affenhuahua veislė yra linkusi į kai kurias tas pačias sąlygas, su kuriomis susiduria ir čihuahua bei afenpinčeriai. Nors dauguma yra sveiki, kai kurie gali turėti keletą sveikatos problemų, todėl svarbu tinkamai prižiūrėti ir reguliariai tikrintis pas veterinarą. Dažniausios ligos:

  • Sugriuvusi trachėja
  • Klubo displazija
  • Dantų liga
  • Girnelės liuksacija

Priežiūra

Kaip ir visų šunų atveju, būtinai reguliariai atlikite savo Affenhuahua veterinarinius patikrinimus, kad anksti pastebėtumėte sveikatos problemas. Jūsų veterinarijos gydytojas gali padėti jums sukurti priežiūros rutiną, kad jūsų šuo būtų sveikas. Affenhuahua yra linkusi priaugti svorio ir turi daug energijos. Įsitikinkite, kad jūsų šuo bent kartą pasivaikščioja nuo pusvalandžio iki valandos, sumaišydamas keletą gerų, aktyvių žaidimų ir trumpesnių pasivaikščiojimų.

Maitinimas

Ideali Affenhuahua dieta turėtų būti sukurta mažoms, daug energijos turinčioms veislėms. Šie maži šunys taip pat linkę priaugti svorio, jei yra peršerti, todėl būtinai laikykitės įprasto šėrimo grafiko ir nepalikite maisto per dieną. Taip pat apribokite jų skanėstų kiekį. Kaip ir visų šunų, Affenhuahua mitybos poreikiai pasikeis nuo šuniuko iki pilnametystės ir toliau keisis į vyresniuosius. Turėtumėte paprašyti veterinarijos gydytojo rekomendacijų dėl savo Affenhuahua dietos, nes yra per daug skirtumų tarp atskirų šunų, įskaitant svorį, energiją ir sveikatą, kad galėtumėte pateikti konkrečią rekomendaciją.

Parašykite komentarą