Aukštis: 51 – 74 cm
Svoris: 23 – 34 kg
Gyvenimo trukmė: 10-12 metų
Spalvos: juoda, ruda, pilka, raudona, gelsva
Tinka: Aktyvioms šeimoms, namams su dideliu plotu, kelių naminių gyvūnėlių ūkiams
Temperamentas: meilus, ištikimas, energingas, mėgstantis nuotykius

Afadoras

Afadoras yra mišrių veislių šuo – afganų kurtų ir labradoro retriverių šunų veislių mišrūnas. Ištikimi, energingi ir meilūs šuniukai paveldėjo geriausias savybes iš abiejų savo tėvų. Afadorai yra puikūs šeimos augintiniai, nors jiems geriau sekasi su vyresniais vaikais ir patyrusiais šunų savininkais, kurie gali suteikti veislei reikiamo mokymo ir dėmesio. Afadorai taip pat yra geri sarginiai šunys ir yra atidūs nepažįstamiems žmonėms.

Treniravimas

Afadorus gali būti lengva treniruoti, nes jie turi tokį norą įtikti. Su šuniukais gali būti šiek tiek sunkiau dirbti, nes jie paprastai yra labai nerangūs, laimingi šunys, kurių dėmesys trumpas. Tačiau kai jiems sukanka 6 mėnesiai, šie šunys yra dresuojami profesionalai. Atminkite, kad Afadoras gali būti šiek tiek lėtas ir protiškai subrendęs, ilgą laiką išlikti panašus į šuniuką. Turėdami kantrybės ir nuoseklumo, galite turėti gerai dresuotą, mandagų šunį, kuris yra paklusnus.

Sveikatos problemos

Afadorai yra santykinai sveiki šunys, tačiau kadangi jie yra tokia reta veislė, specifinių negalavimų istorija yra nedidelė. Todėl visada svarbu, kad, svarstydami apie Afadoro šunį, potencialūs savininkai ieškotų šuns kilmės įkalčių apie galimas ligas. Labradoro retriveriai gali sirgti klubų ir alkūnių displazija, o afganai gali patirti „pūtimą“, skrandžio virškinimo sutrikimą, taip pat ūmų jautrumą bet kokio tipo vaistams.

Pratimai

Šiam aktyviam berniukui reikės kasdien mankštintis, kad sudegintų dalį energijos. Kadangi jam patinka bėgioti ir žaisti, parkelis be pavadėlio ir teniso kamuoliukas turėtų būti laikomi jo įprastine kasdienybe ir turėtų papildyti kasdienius, ilgus pasivaikščiojimus, kuriuose yra stiprus pavadėlis ar diržai. Ideali namų aplinka būtų pilnai aptvertas kiemas, kuriame jis galėtų bėgti ir ištiesti kojas, kad nuleistų garą, o kadangi žinoma, kad šios veislės afganistaniečiai yra geras šuolininkas, apsvarstykite bent šešių pėdų aukščio tvorą.

Kailis

Afadoro kailis paprastai įgaus ilgesnį, smulkesnį afganų skaliko bruožą kartu su klasikinėmis ilgesnėmis veislės ausimis. Kad jo ilgas, lygus kailis atrodytų glotnus ir sveikas, reikės reguliariai prižiūrėti ir maudyti. Rekomenduojama kailį šukuoti du kartus per savaitę, taip išvengsite plaukų kaupimosi ant kilimų. Taip pat reikėtų valyti ir jų ausis, kad nesusikauptų vaškas, dėl kurio gali užsikrėsti ausys.

Ar šie šunys tinka šeimoms?

Afadoras puikiai papildo beveik bet kokius namus. Tačiau, jei turite labai mažų vaikų, geriausia aklimatizuoti šią veislę nuo šuniuko vaikystės. Jie gali būti užsispyrę, nerangūs ir net nekantrūs mažų vaikų atžvilgiu. Kai jiedu auga kartu, vaikai ir afadorai gali tapti nuostabiais žaidimų draugais ir kompanionais. Ankstyva šios veislės socializacija yra labai svarbi norint susilaukti visaverčio, ​​nerimo nekeliančio šuniuko. Afadoras mėgsta, kai namuose šurmuliuoja energija, tačiau jiems labiau patinka pažįstamos situacijos, o ne naujos. Jei turite aktyvią šeimą, kuri mėgsta keliones, ilgus pasivaikščiojimus ir naujus nuotykius, tai gali būti kaip tik jums tinkama veislė. Šie šunys yra labai interaktyvūs ir judrūs, todėl jie bus tinkami bet kokiai lauko užduočiai, jei tai susiję su jų žmonėmis.

Parašykite komentarą