Aukštis: 61 – 74 cm
Svoris: 18,2 – 27,2 kg
Gyvenimo trukmė: 12-15 metų
Spalvos: Juoda, raudona, kreminė, mėlyna, sidabrinė, balta
Tinka gyventi: Šeimos su vaikais, ieškantys parodos šuns, aktyvios šeimos
Temperamentas: Intelektualus, aktyvus, daug priežiūros reikalaujantis, grobio valdomas (vaikys kates), tylus

Afganų kurtas yra elegancija. Šios unikalios, senovinės šunų veislės išvaizda visiškai nepanaši į bet kurią kitą: dramatiškas šilkinis kailis, egzotiškas veidas ir plonas, madingo modelio sudėjimas. Žiūrint iš kitos pusės, afganų entuziastai šį skaliką apibūdina kaip nuošalų ir komišką. Manoma, kad Afganų kurtas kilęs iš Afganistano, kur pradinis veislės pavadinimas buvo Tazi, kilęs iš ikikrikščioniškos eros ir yra laikomas viena seniausių šunų veislių. Nors tai grynaveisliai šunys, afganų kurtus galite rasti prieglaudose arba beglobių grupėse.

Meilūs ir prisitaikantys, šie šunys puikiai tinka beveik bet kokio dydžio namuose ir bet kokio dydžio šeimoje. Tai reiškia, kad jums reikės praleisti nemažai laiko, kad išlaikytumėte tą prabangų paltą, jau nekalbant apie daug mankštos, kad išlaikytumėte didelį energijos lygį. Jei galėsite suteikti jiems reikalingą priežiūrą, turėsite mylintį kompanioną, kuris savo nuostabia išvaizda tikrai apsisuks.

Temperamentas ir intelektas

Afganų kurtas yra labai protingas šuo, nes jis auginamas kaip medžioklinis šuo. Jie buvo veisiami taip, kad galėtų savarankiškai medžioti ir spręsti problemas be žmogaus įsikišimo. Tai lėmė, kad šiuolaikinis afganų kurtas yra labai užsispyręs ir nepriklausomas padaras. Nepaisant šios nepriklausomybės tendencijos, jie yra labai ištikimi šunys, draugiški ir mylintys. Jie mėgsta žaisti ir gali praleisti valandų valandas bendraudami su savo šeimininkais.

Ar šie šunys tinka šeimoms?

Tikrai taip! Afganų kurtai gali būti puikūs aktyviai šeimai, norinčiai praleisti daugiau laiko lauke ir bendrauti vieni su kitais. Afganistano skalikai mėgsta leistis į ilgus pasivaikščiojimus su savo žmonėmis ir gali valandų valandas lakstyti po aptvertą kiemą. Jų ištikimybė taip pat linkusi paversti puikiais šeimos augintiniais. Rekomenduojama socializuoti savo afganų kurtų šuniuką su įvairaus amžiaus vaikais, kad įsitikintumėte, jog jūsų afganų kurtas jų nebijo. Jei įvaikinate vyresnį afganų kurtą, geriausia turėti vyresnių vaikų.

Maitinimas

Rekomenduojama paros norma: nuo 2 iki 2,5 puodelio aukštos kokybės sauso maisto per dieną, padalijus į du kartus. PASTABA: Kiek suvalgo jūsų suaugęs šuo, priklauso nuo jo dydžio, amžiaus, kūno sudėjimo, medžiagų apykaitos ir aktyvumo lygio. Šunys yra individai, kaip ir žmonės, ir jiems ne visiems reikia vienodo maisto kiekio. Beveik savaime suprantama, kad labai aktyviam šuniui reikės daugiau nei sofos šuniui. Taip pat skiriasi ir jūsų perkamo šunų maisto kokybė – kuo geresnis šunų maistas, tuo labiau jis maitins jūsų šunį ir tuo mažiau jo reikės sukratyti į šuns dubenį. Palaikykite savo afganistanietį geros formos matuodami maistą ir maitindami du kartus per dieną, o ne visą laiką palikdami maistą. Jei nesate tikri, ar jis turi antsvorio, atlikite jam akių testą ir praktinį testą. Pirmiausia pažvelk į jį žemyn. Turėtumėte matyti juosmenį. Tada padėkite rankas ant jo nugaros, nykščiais išilgai stuburo, pirštais išskleiskite žemyn. Turėtumėte jausti, bet nematyti jo šonkaulių, stipriai nepaspaudę. Jei negalite, jam reikia mažiau maisto ir daugiau mankštos.

Kirpimas

Ilgus ir prabangius afganų kurto karčius reikia reguliariai maudyti ir valyti, kad jis būtų puikios formos. Bent kartą per savaitę turėtumėte maudytis savo afganistanietį. Būtinai naudokite ir šampūną, ir kondicionierių, kad kailis būtų švarus ir minkštas. Kai išvalysite ir kondicionuosite kailį, nuvalykite jį ovalo formos smeigtuku. Niekada neturėtumėte šukuoti sauso, nešvaraus Afganistano skaliko kailio.

Parašykite komentarą