Aukštis: 56 – 63,5
Svoris: 18 – 30 kg
Gyvenimo trukmė: 10 – 12 metų
Spalvos: Įdegis su juodu balnu, įdegis su tamsiu grizzle balneliu
Tinka gyventi: Aktyvios šeimos, lauko entuziastai, bėgikai / žygeiviai, stovyklaujančios šeimos
Temperamentas: atkaklus, drąsus, socialus, budrus, tvirtas, žaismingas

Erdelio terjeras

Erdelis, žinomas kaip „terjerų karalius“, iš tikrųjų yra didžiausias iš visų terjerų. Šunų veislė kilusi iš Jorkšyro Airės slėnio ir buvo sukurta gaudyti ūdras ir žiurkes regione tarp Airės ir Wharfe upių. Galingas sportinis šuo, jie taip pat tapo idealiu darbiniu šunimi, įrodančiu savo vertę per Pirmąjį pasaulinį karą. Nors tai yra grynaveisliai šunys, juos galite rasti  prieglaudose. Protingas, komunikabilus ir pasitikintis savimi, Erdelio terjeras turi nuostabų žaismingą braižą, kuris džiugina jų žmones. Tačiau pradedantieji augintinių tėvai ir daugiabučių gyventojai turėtų būti atsargūs. Šie šunys turi daug energijos ir jiems reikia daug mankštos, o jų intensyvumas gali būti šiek tiek didesnis pirmą kartą šunų dresuotojams. Bet jei sugebėsite patenkinti fizinius veislės poreikius ir suteikti jai erdvės bėgioti, pageidautina kaip didelis kiemas su aukšta, saugia tvora, būsite apdovanoti žaismingu, mylinčiu draugu visai šeimai – net vaikai!

Priežiūra

Erdeilo terjeras yra darbinis šuo, turintis energijos ir ištvermės. Jam reikia reguliariai mankštintis – bent vienas pasivaikščiojimas per dieną, nors geriau du, kartu su gerais pasivaikščiojimais kieme. Erdelis mėgsta žaisti, plaukioti ir kvailioti. Jis yra puikus bėgimo draugas ir daugeliu atvejų nuvargins savo šeimininką. Dresūra ir socializacija (procesas, kurio metu šuniukai ar suaugę šunys išmoksta būti draugiški ir sutarti su kitais šunimis bei žmonėmis) yra labai svarbūs Erdeliui, pradedant šuniukų pamokas. Įtraukite į bendravimą su treniruotėmis savo Erdelį su savimi į daugybę skirtingų vietų – gyvūnų prekių parduotuvę, lauko renginius, ilgus pasivaikščiojimus judriuose parkuose. (Net jei neįsivaizduojate, kad jūsų namuose lankysis daug vaikų, svarbu anksti parodyti jį įvairaus amžiaus vaikams.) Visur, kur yra daug žmonių, kuriuos reikia sutikti, ir kur galima pamatyti, yra gera vieta pasivaikščioti kartu su Erdelio terjeru.

Temperamentas ir intelektas

Daug kartų kalbant apie Erdelio terjerų temperamentus, jie vadinami „klasikiniais terjerais“. Dauguma terjerų grupės veislių turi esminių bruožų, dėl kurių jos panašios: charizma, ryžtas ir energija. Tai įnirtingi, drąsūs šunys, pasižymintys daugybe asmenybės ir energijos. Šiai veislių grupei priklausantys šunys tiesiog žinomi kaip terjerai, o Erdelio terjeras nėra išimtis. Viena iš protingiausių veislių apskritai ir savo veislių grupėje Erdelio terjerai turi stiprius darbo instinktus. Jiems reikia darbo ar sportinės veiklos, kad sudegintų energijos perteklių ir pamankštintų protą, antraip ant rankų atsiras užsispyręs, stipriai įtemptas šuo. Šeimoms, kurios dažnai nebūna namuose ir nepraleidžia laiko lauke, Erdelio terjerai gali netikti jums. Jie reikalauja daug laiko ir dėmesio, todėl labai svarbu, kad jūsų šeima turėtų pakankamai laiko.

Ar šie šunys tinka šeimoms?

Taip, bet jiems geriau namuose su ramesniais, vyresniais vaikais. Erdelio terjerai gali būti įnirtingi ir žvalūs su siautulingais, šiurkščiai žaidžiančiais vaikais. Jie nėra tokie tolerantiški šiurkščiam laikymui kaip kitos veislės, todėl rekomenduojame palaukti, kol vaikai paaugs ir galės būti ramūs šunų aplinkoje. Bet kuri šeima, galvojanti apie šiuos aktyvius šunis, turėtų būti susipažinusi su terjerais arba darbiniais šunimis, tačiau jie gali būti puikūs augintiniai namų ūkiams, kurie turi laiko juos mankštinti.

Treniravimas

Ir protingas, ir užsispyręs, Erdelio dresavimas gali būti iššūkis, jei niekada anksčiau neturėjote terjero. Jie greitai mokosi ir pasižymės paklusnumu, tačiau turėsite būti kantrūs ir jais nenusiminti. Erdelio terjerams reikalingas pasitikintis šeimininkas, kuris neleistų jiems perimti namų, tačiau dėl bet kokio griežto dresavimo jie tuoj pat išsijungs. Grupiniai šuniukų užsiėmimai yra puikus būdas išmokti paklusnumo pagrindų ir pabendrauti su Erdelio, todėl ieškokite šuniukų mokyklų savo vietovėje. Jei nerandate grupinių užsiėmimų, apsvarstykite galimybę samdyti šunų dresuotoją, kad galėtumėte dresuoti namuose. Tai gali padėti jums išmokyti terjerų veislę.

Parašykite komentarą