Aukštis: 56 – 66 cm
Svoris: 34 – 37 kg
Gyvenimo trukmė: 12 – 15 metų
Šunų veislių grupė: Darbiniai šunys

Aliaskos malamutas

Aliaskos malamutas pasižymi galingu, tvirtu korpusu, sukurtu ištvermei ir jėgai. Jis karaliauja kaip viena iš seniausių šunų veislių. Šiam protingam šuniui reikia darbo ir nuoseklaus vadovavimo, kad jam nebūtų nuobodu ar sunku jį suvaldyti. Pradedantieji augintinių tėvai, saugokitės. Šios veislės šunys yra jautrūs, jiems reikia daug draugystės ir atviros erdvės. Jie netinka gyventi bute, be to, jie yra daug besišeriantys šuniukai, kuriems reikia daug priežiūros, kad jų kailis būtų sveikas. Reikės valyti šunų plaukus ištisus metus, ypač slinkimo sezono metu. Aliaskos malamutai yra daug energijos turintys šunys, todėl jiems reikia energingų mankštų. Jei planuojate palikti juos namuose, kol esate darbe, galite pastebėti nerimą keliantį, destruktyvų elgesį. Šunų vedžiotojas ar naminių gyvūnėlių prižiūrėtojas dienos metu yra praktiškai būtinas, jei negalite būti namuose. Aliaskos malamutas puikiai tiks su patyrusiu šunų augintiniu. Malamutai mėgsta daug atviros erdvės klajoti ir deginti energiją bei vėsesnį klimatą. Jei galėsite patenkinti šios veislės poreikius, turėsite protingą, gerai dresuojamą, mylintį kompanioną visam gyvenimui.

Šuns asmenybė

Aliaskos malamutai sužavės jus savo žaismingu, atviru polinkiu. Jie su visais sveikinasi kaip su draugais, net nepažįstamus žmones ir pirmą kartą atvykstančius svečius, todėl jie nėra geri sargybiniai, tačiau yra nepaprastai ištikimi savo šeimai ir draugams. Malamutai yra gyvūnų gaujos ir jiems patinka leisti laiką su savo žmonių gauja, reikalaudami, kad jie būtų įtraukti į visą veiklą, kurią imasi jų šeima. Jie nėra daug laiko lojantys, bet kaukia. Temperamentą veikia daugybė veiksnių, įskaitant paveldimumą, mokymąsi ir socializaciją. Gražaus temperamento šuniukai yra smalsūs ir žaismingi.

Kaip ir kiekvienam šuniui, Aliaskos malamutams, kai jie yra jauni, reikia ankstyvos socializacijos, sąlyčio su daugybe skirtingų žmonių, vaizdų, garsų ir potyrių. Socializacija padeda užtikrinti, kad jūsų malamuto šuniukas užaugtų visavertis šuo.

Sveikata

Malamutai paprastai yra sveiki, tačiau, kaip ir visos veislės, jie yra linkę į tam tikras sveikatos sąlygas. Ne visi malamutai susirgs, bet kuria ar visomis šiomis ligomis, tačiau svarbu jas žinoti, jei svarstote apie šią veislę.

  • Katarakta: dažniausiai pasireiškia 1–2 metų amžiaus, vadinama jaunatvine katarakta. Šio tipo katarakta retai progresuoja iki aklumo. Užkrėsti gyvūnai neturėtų būti naudojami veisimui.
  • Chondrodisplazija: dėl šio genetinio sutrikimo šuniukai gimsta su deformacijomis, pasireiškiančiomis nenormalios galūnių formos ir ilgio. Paprastai tai vadinama „nykštuku“. Dabar yra atliktas genetinis atrankos testas, siekiant nustatyti, ar šuo turi šios būklės geną.
  • Klubo displazija: tai paveldima būklė, kai šlaunies kaulas gerai neprilimpa prie klubo sąnario. Kai kuriems šunims jaučiamas vienos ar abiejų užpakalinių kojų skausmas ir šlubavimas, tačiau šuns, sergančio klubo sąnario displazija, diskomforto požymių galite nepastebėti. Šuniui senstant, gali išsivystyti artritas.
  • Hipotireozė: neįprastai mažos skydliaukės hormonų gamybos rezultatas.
  • Paveldima polineuropatija: jai paprastai būdingas koordinacijos trūkumas ir nestabilumas, dėl kurio eisena sunku, apibūdinama kaip zuikio šokinėjimo eisena.
  • Hemeralopija (dienos aklumas): paprastai tai pasireiškia, kai šuniukui sukanka aštuonios savaitės, ir atidūs šeimininkai gali jį lengvai atpažinti. Nukentėję šunys atsitrenkia į daiktus arba užkliūva už juos.

Priežiūra

Šis šunų darbo grupės narys tikrai yra užduočių ieškotojas. Jie klesti ilgais pasivaikščiojimais, žygiais (nešant kuprinę), slidinėjimu (tempiant žmogų ant slidžių), važinėdami karučiais ir rogutėmis. Jie turi daug bėgti, žaisti ir apskritai šokinėti. Malamutai mėgsta kasti. Užuot bandę sustabdyti tokį elgesį, geriausia jį pritaikyti ir suteikti savo malamutui savo vietą kieme kasti, pavyzdžiui, smėlio dėžę ar kitą vietą, kurios būtų negaila.

Tankiu dvigubu kailiu palaiminti Aliaskos malamutai gali toleruoti gyvenimą lauke itin šalto klimato sąlygomis. Tačiau jiems reikia tinkamos pastogės ir aptvertos aptvaros, geriausia su stogu. Tačiau jiems labiau patinka gyventi su žmonėmis kambaryje.

Maitinimas

Aliaskos malamutų dieta turėtų būti sukurta didelėms veislėms, kurioms reikia daug energijos ir mankštos. Jų mitybos poreikiai pasikeis, kai jie augs nuo šuniuko iki pilnametystės ir vyresnio amžiaus.

Bendravimas su vaikais ir kitais augintiniais

Malamutai yra kantrūs vaikams ir mėgsta iš jų gaunamą dėmesį, tačiau greitai augantys, energingi Aliaskos malamutų šuniukai gali lengvai nugalėti jaunesnį nei penkerių metų vaiką. Dėl savo gausybės jie gali pargriauti vaiką. Visada mokykite vaikus prieiti prie šunų ir juos liesti, ir visada prižiūrėkite bet kokią šunų ir mažų vaikų sąveiką, kad netrauktų ausies ar uodegos. Išmokykite vaiką niekada nesiartinti prie šuns, kol jis miega ar valgo, arba nemėginti atimti šuns maisto. Joks šuo niekada neturėtų būti paliktas be priežiūros su vaiku.

Ankstyvas socializavimas ir mokymas jūsų malamutas turėtų gerai sutarti su kitais šunimis. Jis gali persekioti mažus gyvūnus, pavyzdžiui, kates, nebent jis būtų su jais auklėjamas ir išmokytas to nedaryti. Labai svarbu tinkamai juos supažindinti su kitais namų ūkio gyvūnais ir prižiūrėti jų bendravimą. Lauke esančias kates ir kitus mažus gyvūnus jie laikys sąžiningu žaidimu.

Parašykite komentarą