Aukštis: 33 – 43 cm
Svoris: 4,5 – 7 kg
Gyvenimo trukmė: 12 – 16 metų
Šunų veislių grupė: Šunys kompanionai

Aliaskos Klee Kai

Mažas, protingas ir energingas Aliaskos Klee Kai yra palyginti nauja veislė, kuri atrodo kaip mažesnė Sibiro haskio versija. Net pavadinimas „Klee Kai“ kilęs iš inuitų termino, reiškiančio „mažas šuo“. Nors Aliaskos Klee Kais gali būti panašus į didesnes haskių veisles, jie turi keletą esminių skirtumų, ypač kai kalbama apie temperamentą, kurie išskiria jį nuo savo protėvių darbininkų klasės šunų šiaurėje. Ši veislė labiau tinka kompaniono gyvenimui; nors Aliaskos Klee Kai turi didelę haskio energiją ir reikalauja daug mankštos. Jie taip pat linkę būti drovūs šalia nepažįstamų žmonių ir yra linkę reikšti savo emocijas verkšlendami ir lodami. Nepatyrusiam šuns augintojui būtų sunku priimti iššūkį prižiūrėti Aliaskos Klee Kai.

Šuns asmenybė

Klee Kais yra protingi, energingi ir mylintys savo šeimas. Jie nelabai rūpinasi nepažįstamais žmonėmis ir reikalauja visą gyvenimą trunkančio socializacijos mokymo, jei nori būti draugiški naujiems žmonėms. Tačiau jų atsargumas naujų veidų atžvilgiu daro juos puikiais sargybiniais. Kalbant apie mokymą, Aliaskos Klee Kais greitai perima pagrindines komandas ir netgi gali atsidurti klasės viršuje. Jie trokšta įtikti ir yra labai motyvuoti maistu, be to, jie yra daugiau nei pajėgūs dalyvauti judrumo treniruotėse, kurios gali padėti sudeginti dalį energijos per dieną. Ilgai pasivaikščioję ir pažaidę , jie paprastai mielai praleidžia likusią dienos dalį gulėdami ant sofos. Šie šuniukai taip pat labai mėgsta būti dėmesio centre tarp savo šeimos. Taip pat jie pradės loti, jeigu jų poreikiai nebus patenkinti. Nors jie nėra linkę per daug burnoti ir paprastai yra tylesni nei jų protėviai haskiai.

Sveikata

Aliaskos Klee  laikoma gana sveika veisle, turinti nedaug genetinių problemų. Dažniausios ligos:

  • Girnelės lygos
  • Skydliaukė
  • Širdies ligos
  • Kepenų šuntus

Jie taip pat gali išlaikyti pieninius dantis, o tai gali sukelti problemų, kai suaugusiųjų dantys įauga. Gali tekti pašalinti šiuos dantis.

Priežiūra

Kalbant apie jų priežiūrą, labai svarbu užtikrinti, kad būtų patenkinti jų pratybų poreikiai, nes jie gali tapti labai įtempti ir nerimauti, jei neturi veiklos energijai sudeginti. Kaip ir bet kuriai šunų veislei, jiems reikia reguliariai valyti dantis, kirpti nagus ir valyti ausis.

Maitinimas

Aliaskos Klee Kais yra daug energijos turintys šunys, kuriems reikia dietos, kuri maitintų juos visą dieną. Nors dėl energingos prigimties jų potencialas priaugti svorio yra gana mažas, jie turi palaikyti tinkamą mitybą, kad išliktų sveiki.

Ryšys su vaikais ir kitais gyvūnais

Aliaskos Klee Kai yra atsidavęs šeimos šuo, kuris myli savo žmones, net vaikus. Tačiau jie yra maži šunys, o vaikai, kurie yra labai maži, ne visada mokomi bendrauti su gyvūnais. Jie gali sužaloti arba išprovokuoti Aliaskos Klee Kais įgnybti. Žaisdami su šunimis vaikai visada turi būti prižiūrimi, o Aliaskos Klee Kai nėra šios taisyklės išimtis. Taip pat jie paprastai gerai sutaria su kitais šunimis, ypač jei jie buvo anksti socializuoti, nors ir turi didelį grobio potraukį. Dėl to jie netinkami namams, kuriuose yra mažesnių augintinių, nebent jie būtų specialiai išmokyti gyventi su jais.

Parašykite komentarą