Aukštis: 60 – 71 cm
Svoris: 31,7 – 59
Gyvenimo trukmė: 10-12 metų
Šunų veislių grupė: Darbiniai šunys

Akita

Akita yra didelė ir galinga šunų veislė, pasižyminti kilniu ir bauginančiu buvimu. Iš pradžių jie buvo naudojami feodalinėje Japonijoje karališkųjų asmenų ir bajorų apsaugai. Šie šunys taip pat sekdavo ir medžiodavo šernus, juoduosius lokius, kartais ir elnius. Akita neatsitraukia nuo iššūkių ir lengvai neišsigąsta. Vadinasi, jie yra bebaimiai ir ištikimi savo šeimų globėjai. Tačiau jie taip pat yra meilūs, pagarbūs ir linksmi šunys, kai jie tinkamai dresuojami ir socializuojami. Beje, šios veislės šunys yra ištikimi kompanionai, kurie visą gyvenimą bus prisirišę prie tinkamo žmogaus ir apipildys juos garbinimu bei meile. Todėl, jei jūs ir jūsų šeima ruošiatės iššūkiui ir ketinate įsivaikinti akitą, turėsite visą gyvenimą trunkantį draugą, kuris jūsų nenuvils.

Akita asmenybė

Akita yra drąsus ir valingas šuo, iš prigimties atsargus nepažįstamiems žmonėms, bet nepaprastai ištikimas savo šeimai. Jie yra budrūs, protingi ir drąsūs. Jie linkę būti agresyvūs prie kitų šunų, ypač tos pačios lyties, atžvilgiu. Jie geriausiai tinka vieno šuns šeimai. Su šeima akita yra meili ir žaisminga. Jie džiaugiasi savo šeimos draugyste ir nori dalyvauti kasdienėje veikloje. Jie burnoja ir mėgsta nešiotis žaislus bei namų apyvokos daiktus. Nepaisant paplitusio įsitikinimo, kad jie niekada neloja, jie iš tikrųjų yra triukšmingi, niurzga, dejuoja ir taip, loja, jei mano, kad situacija to reikalauja.

Sveikata

Akitos paprastai yra sveikos, tačiau, kaip ir visos šunų veislės, jos yra linkusios į tam tikras ligas.

  • Klubo displazija yra paveldima būklė, kai šlaunikaulis nėra tvirtai prigludęs prie klubo sąnario.
  • Skrandžio išsiplėtimas-volvulus paprastai vadinamas pilvo pūtimu, yra gyvybei pavojinga būklė, kuri paveikia didelius, giliai krūtinę turinčius šunis, tokius kaip akitos. Tai ypač problema, jei jie valgo vieną kartą per dieną, valgo greitai, pavalgę geria daug vandens, o pavalgę aktyviai sportuoja.
  • Hipotireozė yra skydliaukės veiklos sutrikimas. Manoma, kad jis yra atsakingas už tokias ligas kaip epilepsija, alopecija (plaukų slinkimas), nutukimas, letargija, hiperpigmentacija, piodermija ir kitos odos ligos.
  • Progresuojanti tinklainės atrofija (PTA) yra akių liga, kuriai būdingas laipsniškas tinklainės būklės pablogėjimas.
  • Riebalinis adenitas  yra rimta akitų problema. Šią genetinę būklę sunku diagnozuoti ir dažnai painiojama su hipotiroze, alergijomis ar kitomis ligomis.

Maitinimas

Rekomenduojama paros norma: nuo 3 iki 5 puodelių aukštos kokybės sauso maisto per dieną.

Parašykite komentarą