Aukštis: 61 – 71,2 cm
Svoris: 34 – 55 kg
Gyvenimo trukmė: 10-13 metų
Šunų veislių grupė: Mišrių veislių šunys

Akita aviganis

Akita aviganis yra mišrių veislių šuo – akitų ir vokiečių aviganių veislių mišrūnas. Stoikai, ištikimi ir darbštūs šuniukai paveldėjo keletą geriausių savo abiejų tėvų savybių. Akita aviganis kartais dar vadinamas Shepkita. Šiuos šuniukus galima rasti ir prieglaudose. Šie žavūs mišrių veislių šunys yra puikūs butų jaunikliai aktyviems miesto gyventojams, tačiau, kaip didesni šunys, jie geriausiai tinka namuose kuriuose yra daugiau erdvės. Jie yra tylūs, bet budrūs, todėl jie puikiai tinka tiek vienišiems, tiek šeimoms. Jei norite stoiško, ištikimo šuns, kuris trokšta įtikti ir įspės jus apie bet kokį galimą pavojų, akita aviganis gali būti jums tinkamas šuo.

Šuns asmenybė

Daugelis savininkų apibūdina šiuos šunis kaip rimtus ir mėgstančius pakvailioti. Gerai dresuotas akitų aviganis nereikalauja tiek dėmesio, kaip mažesnis šuo, tačiau jie žino, kaip linksmintis su žmonėmis. Kadangi akitų aviganiai yra gana protingi ir užsispyrę, jie gali pabandyti išbandyti savo žmonių ribas. Jie taip pat neįtikėtinai trokšta įtikti ir klestėti nuosekliai treniruodamiesi. Norėdami pažaboti bet kokius nepageidaujamus įpročius ar saugantį elgesį, būtinai pradėkite mokyti akitų aviganį kuo anksčiau. Daugelis akitų aviganių savininkų taip pat sako, kad jų šunys yra tylūs, tačiau tai nereiškia, kad jie neklauso. Akita aviganiai yra labai budrūs šunys ir gali bandyti apsaugoti jus nuo bet kokios grėsmės, kurią suvokia. Ši mišri veislė yra neįtikėtinai ištikima ir mylinti savo žmones, todėl jie nori įsitikinti, kad esate saugūs!

Sveikata

Mišri akitų aviganių veislė yra linkusi į kai kurias tas pačias ligas, su kuriomis susiduria ir vokiečių aviganiai bei akita. Nors dauguma yra sveiki, kai kurie gali turėti keletą sveikatos problemų, todėl svarbu tinkamai prižiūrėti ir reguliariai tikrintis veterinarą. Dažniausios jų ligos:

  • Išsipūtimas
  • Alkūnės ir klubo displazija
  • Alergijos
  • Išsausėjusios akys

Priežiūra

Akita aviganiai yra linkę priaugti svorio ir turi vidutinį energijos lygį. Įsitikinkite, kad jūsų šuo pasivaikščioja bent kartą nuo pusvalandžio iki valandos, sumaišydamas keletą gerų, aktyvių žaidimų ir trumpesnių pasivaikščiojimų. Kas keletą dienų reikia tikrinti jų ausis ir jas išvalyti, jeigu yra kokių nors nešvarumų. Nukirpkite savo šuns nagus, kol jie nepasidarė per ilgi – paprastai kartą ar du per mėnesį. Jie neturėtų spaustis prie grindų. Turėtumėte reguliariai valyti dantis.

Jūsų pagrindinis rūpestis, kai kalbate apie akitų aviganių priežiūrą, yra jų sąnarių sveikatos palaikymas. Kad išvengtumėte alkūnės ar klubo displazijos, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie galimus papildus ar specialias dietas, kurias jūsų akita aviganis gali vartoti, kad padėtų išlaikyti sveikus sąnarius.

Maitinimas

Šie šunys linkę priaugti svorio, jei yra permaitinami (ir yra šiek tiek jautrūs pilvo pūtimui), todėl turėtumėte laikytis įprasto maitinimo grafiko ir nepalikti maisto per dieną. Taip pat apribokite jų skanėstų kiekį.

Parašykite komentarą